1 pití v mexiku

Poslankyně chce zakázat prodej studeného piva. Lidé se bouří

, NOVÉ

Témata: , ,

Poslankyně zákonodárného sboru mexické metropole navrhla zakázat v hlavním městě Mexika prodej studeného piva. Od tohoto opatření si slibuje omezení pití alkoholu na veřejnosti i snížení prodeje alkoholických nápojů nezletilým. Informoval o tom britský list The Guardian. Návrh poslankyně vyvolal na sociálních sítích pobouřené i posměšné reakce.

Poslankyně María de Lourdesová navrhuje zakázat v obchodech v mexické metropoli prodej piva a jiných nápojů s obsahem alkoholu menším než sedm procent, pokud budou mít nižší teplotu, než je teplota okolí. Obchody by také měly vyvěsit cedule varující zákazníky před vysokými pokutami za pití alkoholu na veřejnosti.

Řada Mexičanů považuje návrh, kvůli němuž by si museli kupovat teplé pivo, za směšný, zejména vzhledem k místním vysokým teplotám. V hlavním městě je zvykem koupit si větší láhev piva, označenou jako „rodinné balení“, a její obsah konzumovat rovnou na ulici z plastových kelímků.

Na twitteru vyvolal návrh diskusi pod heslem Nesahejte nám na naše pivo. „Je neuvěřitelné, že naši politici přichází s tolika hloupostmi, aniž by předtím vyřešili opravdové a vážné problémy v hlavním městě a v celém Mexiku,“ napsal jeden z uživatelů.

„Pokud chtějí lidi odradit od pití alkoholu, nebylo by lepší zvýšit příslušnou daň?“ ptá se na twitteru jiný uživatel.

Podle podporovatelů návrhu na sociální síti je Mexiko zaplavené laciným alkoholem. Samoobsluhy prodávají tvrdý alkohol pochybné kvality za velice nízké ceny. Podle mexického úřadu pro ochranu spotřebitelů je přitom 45 procent prodávaných lahví naředěných.

Pití na veřejnosti je v mexické metropoli ale opravdu problém. Výzkum z roku 2018 ukázal, že 75,8 procenta obyvatel hlavního města Mexika považuje konzumaci alkoholu na ulici za hlavní příčinu kriminálního a nespolečenského chování v jejich čtvrti.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Skončíme tam všichni. Páteř, cukrovka, mrtvice, alzheimer a málo peněz

Německé katolické i protestantské církvi ubývají rychle členové. Do roku 2060 mají přijít o půlku z nich

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.