Exprimátorka Krnáčová nebude velvyslankyní v Řecku. Neprošla přes Petříčka

Exprimátorka Prahy

Exprimátorka Krnáčová nebude velvyslankyní v Řecku. Neprošla přes PetříčkaAKTUALIZOVÁNO
Adriana Krnáčová Foto:


 

1
Domov

Echo24

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se nestane velvyslankyní v Řecku, jak psala média, uvedl to server Novinky.cz. Vláda na pondělním zasedání schválila, že do Atén zamíří ředitel odboru států severní a východní Evropy Jakub Karfík.

Krnáčovou podle serveru odmítl navrhnout ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). „Mohu potvrdit, že ministerstvo zahraničních věcí předložilo v pondělí na vládu tento materiál a kabinet ho v navrhovaném znění schválil. Konkrétní obsazení ambasád nebudeme komentovat,” sdělila Novinkám ředitelka tiskového odboru ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Premiér Andrej Babiš (ANO) serveru v SMS zprávě napsal, že jmenování Krnáčové nebylo nikdy na stole. „Byla to jen vaše spekulace. Velvyslance vybírá ministerstvo zahraničních věcí a vybráni byli kariérní diplomaté,“ uvedl premiér.

Krnáčová během svého působení na pražském magistrátu rozvířila vody mediálního prostoru hned několika nevhodnými výroky. Například v březnu 2015 musela vysvětlovat, proč se znovu odložil termín otevření tunelového komplexu Blanka. „Asi jsou blbí. Když někdo hrabe tunel, tak s největší pravděpodobností tam je nějaká vlhkost,“ reagovala Krnáčová na dotaz, jak je možné, že jsou v projektech kabely, které neodolají vodě.

Když se měla za výrok omluvit, tak vše ještě zhoršila: „Zjistila jsem, že je tam mnohem více debilů, opět omluva.” Tunel Blanka pak označila za zločinné spolčení jak z městského rozpočtu vytáhnout co nejvíce peněz.

Podobnou pozornost vzbudil i výrok Krnáčové z loňského března, když se snažila v rozhovoru pro server Novinky obhajovat stav pražské každodenní dopravy: „Myslím, že co se týče dopravy, tak každý cizinec, který tady bydlí, nebo velvyslanec, se kterými se potkávám, tak jsou šťastni, že tady mají dopravu, jakou mají. Myslím, že Pražané jsou trochu zpovykaní s dopravou, protože když jsem v zahraničí a čekám deset minut v zácpě, tak v Praze už by bylo povstání a skandál.“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Koho do čela Evropské komise? Timmermanse ne, logiku by dával lidovec, říká Babiš