1 Pád mostu ve Vilémově

Za pád mostu dostal stavbyvedoucí čtyři roky vězení

Nové

Témata: ,

Stavbyvedoucí firmy Bögl & Krýsl Josef Spour má jít podle havlíčkobrodského soudu na čtyři roky do vězení za pád mostu ve Vilémově, při němž v roce 2014 zemřeli čtyři lidé. Soud mu také zakázal činnost stavbyvedoucího.

V případu je obžalováno deset lidí, jsou mezi nimi zástupci firem, dozoru i zadavatele. Obvinění odmítají. Vyjádření k dalším obžalovaným soud ještě čte. Podle soudce Spour nezajistil celoplošné podepření mostu a nereagoval na vznikající nebezpečí.

Pád rekonstruovaného silničního mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku si 4. září 2014 vyžádal čtyři oběti. Osudové odpoledne pracovala pod mostem ve Vilémově šestice dělníků. Tři Češi a tři Slováci právě připravovali podpěry pro klenbu mostu, když se most rozlomil v půlce. Několik tun betonu, kamení a hlíny připravilo na místě o život čtyři lidi. Mrtví byli uvězněni pod těžkými kameny, které je zatlačily do bahna. Podle zasahujících hasičů neměli šanci na přežití. Tragédii přežili dva muži ze Slovenska. Jeden z nich utrpěl pouze šrámy, zatímco jeho těžce zraněného kolegu zavaleného do půli těla záchranáři vyprošťovali čtyři hodiny a po rozsáhlých zraněních je v plném invalidním důchodu. Na místě neštěstí zasahovalo kolem 70 hasičů, 25 policistů a záchranáři.

Čtěte více: Barrandovský most by měl slavit 30. narozeniny. Neslaví, chátrá


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.