1 PONIČENÍ PAMÁTNÍKU

„Fašistické svině“ poničily pomník Rudé armády, prohlásil Ovčáček

, NOVÉ

Témata: ,

Pomník Rudé armády na pražských Hradčanech někdo poničil, konkrétně z něj urazil na vrchu se tyčící rudou hvězdu. Stalo se tak jen pár dní po tom, co hvězdu někdo nabarvil narůžovo. Na situaci upozornil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který se před několika dny v čištění rudé hvězdy osobně angažoval.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka pomník poničili fašisté. „Fašistické svině, které jsou v české společnosti čím dál hlasitější – za mlčení většiny politiků – definitivně zničily pomníček osvoboditelů před Pražským hradem,“ okomentoval na svém Twitteru fotografie poničeného pomníku a dodal, že situaci okamžitě nahlásil na policii.

Pomníku na Hradčanech se dostala pozornost už podruhé během několika dní. Někdo totiž v minulém týdnu nabarvil rudou hvězdu narůžovo. Na tento čin opět upozornil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na svém Twitteru fotografiemi, na nichž hvězdu spolu s dalším mužem čistí. „Před Pražským hradem. Považoval jsem za svoji občanskou povinnost pomoci při čištění zneuctěného pomníků osvoboditelů naší vlasti!“ okomentoval fotografie Jiří Ovčáček a označil pachatele činu za „dobytka“.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan potvrdil médiím, že se policie případem zabývá. 

 

Čtěte také: Propaganda Moskvy? Kontroverzní česko-ruské fórum pozdravil Putin i Zeman

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.