VIDEO: Drama ve výšce 52 metry. Ve Francii lidé uvízli na devět hodin na rozbité pouťové atrakci

Závada na pouti

VIDEO: Drama ve výšce 52 metry. Ve Francii lidé uvízli na devět hodin na rozbité pouťové atrakciNOVÉ
Osm lidí uvízlo na pouťové atrakci ve výšce 52 metrů Foto:

REPROFOTO: Twitter / Samuel Nohra

1
Svět

Více než devět hodin muselo osm lidí strávit nedobrovolně na rozbité pouťové atrakci ve městě Rennes na severozápadě Francie. Příchod nového roku tak tři dospělí a pět teenagerů oslavilo značně netradičně: ve výšce 52 metrů nad zemí a v očekávání záchrany ze strany hasičů, informovala agentura AFP.

Několik lidí si chtělo Silvestra zpestřit jízdou na pouťové atrakci, která se podobá velké vrtuli, na jejíchž koncích jsou sedačky. Zhruba kolem 20:00 středoevropského času se ale atrakce zasekla a to v okamžiku, kdy bylo jedno z ramen v nejvyšší poloze. Ve výšce pěti desítek metrů nad zemí tak uvízlo osm osob. Nejmladší z nich bylo 13 let.

Nejprve se provozovatelé pouťové atrakce s názvem BomberMaxxx pokoušeli dostat lidi z nepříjemné situace pomocí žebříku. Sedačky ale byly příliš vysoko. Nešťastníky tak nakonec museli vysvobodit hasiči, kteří se k nim spustili z vrtulníku. Zpátky na zem se ovšem všichni dostali až na Nový rok.

„Všichni byli v klidu, probíhalo to dobře, dokonce jsme mohli krásně pozorovat ohňostroj,“ řekl serveru France Bleu jeden z uvízlých návštěvníků atrakce po vysvobození. Příchod roku 2020 ale prý hodlá oslavit doma v teple. Podle majitele atrakce Alexandra Thinela se nikdy před tím nic podobného nestalo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Německá policie lapila dva Čechy. Vykradli kasičku v kostele a chtěli zmizet přes hranici

FOTOGALERIE: V centru Prahy tisíce lidí vítaly nový rok 2019. Nejvíce řádili s petardami cizinci