1 Pobouření Šlechtové na Facebooku

Zařízlo ANO Šlechtovou? „Politika je svinstvo. Hnus. Děvkou nikoho fakt nebudu,“ rozčilovala se

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Bývalá ministryně obrany za ANO Karla Šlechtová se znovu ozvala na sociálních sítích a opět se okolo jejího příspěvku strhla zčásti emotivní debata. „Buď jsem úplně blbá, anebo všichni kolem mě jen lžou,“ posteskla si v pátek nad stavem tuzemské politiky na svém facebookovém profilu. V takovém prostředí podle svých slov nehodlá fungovat. Její rozčarování souvisí patrně s výsledkem čtvrtečního jednání vedení hnutí ANO, z něhož vyšla kandidátka pro květnové evropské volby. Šlechtová na ní chybí. Ostatně, svými kontroverzními prohlášení na Facebooku či Twitteru poutá pozornost už delší dobu.

„Asi jsem věnovala čtyři roky svého ministerského života něčemu, čemu jsem věřila a byla to jen přetvářka. V tomhle prostě neumím fungovat. A nebudu,“ napsala Šlechtová. „Politika je svinstvo. Hnus. Jsem ráda a nic, NIC bych neudělala jinak. Děvkou / ovcí nikoho v politice fakt nebudu. Jsem pyšná na všechno, co jsem kdy učinila, a těším se, až se jednou vše provalí,“ rozlítila se v příspěvku.

Její sdělení působí dojmem, jako kdyby se hnutí ANO rozhodlo svou poslankyni odstavit od dalších funkcí. Deník Echo24 stanovisko exministryně zjišťuje.

Evropské volby

Její zjevná naštvanost a příkrý tón nicméně zřejmě souvisí s blížícími se volbami do Evropského parlamentu. Šlechtová, která ve vládě Bohuslava Sobotky vedla také resort pro místní rozvoj, dříve pro Seznam Zprávy uvedla, že by se chtěla stát europoslankyní. Čekala, jestli vedení ANO její kandidaturu schválí, byla i připravena složit svůj poslanecký mandát. To ovšem nevyšlo a vedení hnutí ve čtvrtek nominovalo jiné kandidáty v čele se současnými europoslankyněmi Ditou Charanzovou, Martinou Dlabajovou a ekonomem Martinem Hlaváčkem.

Nepozvání na Hrad

Šlechtová nebyla v říjnu loňského roku pozvána coby bývalá ministryně obrany ani na udílení státních vyznamenání u příležitosti 100. výročí založení Československa na Pražském hradě. Politička hnutí ANO přitom vždy patřila mezi politiky, kteří si s prezidentem Milošem Zemanem v minulosti rozuměli. Vzájemný vztah pak podle vnějších znaků ochladl vloni v létě, kdy se začalo hovořit o konci ministryně ve vládě. Tehdy se prezident od Šlechtové distancoval.

K jejímu konci na postu ministryně přispěla fotografie, na níž Šlechtová vystavila svého psa na památník na Vítkově, stejně jako zpráva, podle níž měla na letišti využívat VIP salónek. Od té doby se bývalá ministryně od premiéra Babiše odtrhla. A kritizuje i svého nástupce na ministerstvu obrany Lubomíra Metnara kvůli vojenským zakázkám.

Šlechtová nedostala ani pozvánku na únorový sněm hnutí ANO. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová tehdy okomentovala celou událost s tím, že Šlechtová není členkou hnutí a není proto důvod, proč by měla pozvánku dostat.

Čtěte také: Vznik komise pro vyšetření vlivu cizích států na ČR podporuje i Šlechtová

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.