1 hlasování zastupitelů ODS

Pražské zastupitele za ODS povede Udženija

NOVÉ

Témata: , ,

Předsedou zastupitelského klubu ODS v pražském zastupitelstvu se stala místopředsedkyně ODS a zastupitelka Alexandra Udženija. Zastupitelé ODS se také shodli na tom, že budou nadále vyjednávat s ostatními stranami o možné koalici. Novinářům to řekli členové vyjednávacího týmu ODS. Volby v Praze vyhráli občanští demokraté se ziskem 17,87 procenta hlasů a v 65členném zastupitelstvu získali 14 mandátů. O koalici ale vyjednávají především Piráti, Praha Sobě (PS) a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL).

Kromě volby předsedy klubu se občanští demokraté zabývali také dalším vyjednáváním o možné koalici. "Dívali jsme se na programové priority ostatních stran a hovořili o jejich průniku. Nějaký tam vidět je a v jednáních budeme pokračovat. Oslovíme znovu všechny zvolené strany a chceme ty otázky probrat," řekl bývalý primátor Bohuslav Svoboda.

Mezi stranami, které chce ODS oslovit, je také Praha Sobě poslance a starosty Prahy 7 Jana Čižinského, který opakovaně řekl, že s ODS jednat nebude. "Musíme oslovit i pana Čižinského, je to naše povinnost. Nám dala důvěru největší část voličů a musíme se všemi stranami jednat. Domnívám se, že je to povinností i těch druhých jednat s námi," řekl Svoboda. "Naši politiku neurčuje pan Čižinský," dodal předseda pražské ODS Tomáš Portlík. ODS chce při vyjednávání hovořit například o dopravě a situaci na trhu s byty.

Do vyjednávacího týmu ODS, který tvoří Udženija, Svoboda a Portlík, se rozhodnutím klubu připojí ještě starosta Běchovic Ondřej Martan a Zdeněk Zajíček.

Piráti, PS a Spojené síly se ve středu sešli na magistrátu k prvnímu trojstrannému jednání. Jako první řešili zástupci jejich expertních týmů téma dopravy. Strany se shodly na rekonstrukci Libeňského mostu. O koaliční jednání zatím nejde, účastníci zatím diskutují o svých programech.

Volby v Praze vyhrála právě ODS. Piráti se umístili druzí se ziskem 13 mandátů. Praha Sobě získala rovněž 13 mandátů, stejný počet křesel má i TOP 09 a STAN. ANO skončilo na pátém místě s 12 zastupiteli.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Dohodli jsme se na opravě Libeňského mostu, hlásí Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu

Vyšachují ANO v dalším krajském městě? V Pardubicích jednají o duhové koalici


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.