1 špatně informovaný Babiš

Babiš se dotkl národní cti hokejových fanoušků. Prý jsme 11 let nic nevyhráli

, NOVÉ

Témata: ,

Zatímco političtí soupeři Andreje Babiše cupovali jeho projev, ve kterém žádal poslance o důvěru kvůli politickým postojům a slibům, většina sportovních fanoušků a znalců českého národního sportu měla jasno hned. Babiš nemluvil pravdu, když tvrdil, že zlatou medaili v hokeji jsme nevyhráli od roku 2007.

„Kolektivní sporty přestaly být místem hrdosti a národní radosti. Hokej jsme nevyhráli od roku 2007 a na olympiádách v míčových sportech taky nic moc,“ řekl poslancům Babiš, který má však špatnou paměť, nebo nepřesné informace. A to i přes to, že mezi jeho blízké spolupracovníky patří i poslanec a bývalý reprezentační gólman Milan Hnilička. 

Před jedenácti lety se totiž žádný velký úspěch v hokeji nekonal. Češi vypadli ve čtvrtfinále s Ruskem a umístili se na sedmém místě. O příčku lépe dopadlo i Slovensko. Češi naopak zazářili v roce 2010, kdy národní tým překvapivě v Německu vybojoval zlaté medaile.

Babišův výrok spustil nechápavé reakce na sociálních sítích. Nechápala ho například hokejová reportérka Darina Vymětalíková: „Co znamená věta: ‚Hokej jsme nevyhráli od roku 2007‘?  Česky to není, slovensky to není, s rokem 2007 se mi nic nepojí, poslední hokejové MS jsme vyhráli v roce 2010. Fakt tápu.“ 

Po roce 2010 získali Češi na dalších dvou mistrovstvích ještě dvě bronzové, teprve od roku 2012 Češi opravdu na větší úspěch v ledním hokeji čekají.

Některým politikům přitom vadí samotný výrok i bez ohledu na faktickou nepřesnost. Například Mikuláš Ferjenčík nechápe souvislost mezi hlasováním o důvěře vlády a hokejem: „Babiš už v rámci žádosti o důvěru vládě slibuje i medaile na mistrovství světa v hokeji. Jsem nevěděl, že to souvisí.“

Čtěte také: Většině lidí se logo nakonec zalíbí, hájí kritizované hokejové dresy spoluautor

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.