1 špatně informovaný Babiš

Babiš se dotkl národní cti hokejových fanoušků. Prý jsme 11 let nic nevyhráli

, NOVÉ

Témata: ,

Zatímco političtí soupeři Andreje Babiše cupovali jeho projev, ve kterém žádal poslance o důvěru kvůli politickým postojům a slibům, většina sportovních fanoušků a znalců českého národního sportu měla jasno hned. Babiš nemluvil pravdu, když tvrdil, že zlatou medaili v hokeji jsme nevyhráli od roku 2007.

„Kolektivní sporty přestaly být místem hrdosti a národní radosti. Hokej jsme nevyhráli od roku 2007 a na olympiádách v míčových sportech taky nic moc,“ řekl poslancům Babiš, který má však špatnou paměť, nebo nepřesné informace. A to i přes to, že mezi jeho blízké spolupracovníky patří i poslanec a bývalý reprezentační gólman Milan Hnilička. 

Před jedenácti lety se totiž žádný velký úspěch v hokeji nekonal. Češi vypadli ve čtvrtfinále s Ruskem a umístili se na sedmém místě. O příčku lépe dopadlo i Slovensko. Češi naopak zazářili v roce 2010, kdy národní tým překvapivě v Německu vybojoval zlaté medaile.

Babišův výrok spustil nechápavé reakce na sociálních sítích. Nechápala ho například hokejová reportérka Darina Vymětalíková: „Co znamená věta: ‚Hokej jsme nevyhráli od roku 2007‘?  Česky to není, slovensky to není, s rokem 2007 se mi nic nepojí, poslední hokejové MS jsme vyhráli v roce 2010. Fakt tápu.“ 

Po roce 2010 získali Češi na dalších dvou mistrovstvích ještě dvě bronzové, teprve od roku 2012 Češi opravdu na větší úspěch v ledním hokeji čekají.

Některým politikům přitom vadí samotný výrok i bez ohledu na faktickou nepřesnost. Například Mikuláš Ferjenčík nechápe souvislost mezi hlasováním o důvěře vlády a hokejem: „Babiš už v rámci žádosti o důvěru vládě slibuje i medaile na mistrovství světa v hokeji. Jsem nevěděl, že to souvisí.“

Čtěte také: Většině lidí se logo nakonec zalíbí, hájí kritizované hokejové dresy spoluautor

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.