1 potopené lodi v Thajsku

U ostrova Phuket stále hledají turisty z potopené lodi, nejméně 27 lidí zahynulo

NOVÉ

Témata: ,

Nehoda turistické lodi, která se 105 lidmi na palubě ztroskotala ve čtvrtek u thajského ostrova Phuket si vyžádala nejméně 27 mrtvých. Podle agentury Reuters to oznámily thajské úřady, které počet obětí neustále zvyšují a předpokládají, že mrtvých bude nejspíš ještě víc, neboť 29 lidí se stále pohřešuje.

Mluvčí thajského námořnictva sdělil, že některé oběti byly vyloveny z moře a některé vyproštěny z vraku. Značný skok ve sčítání mrtvých byl zaznamenán poté, co potápěči v lodi na mořském dnu narazili na velké množství těl. Úřady nepředpokládají, že by někdo z nezvěstných ještě mohl neštěstí přežít.

Loď Phoenix se asi sedm kilometrů od Phuketu převrátila na rozbouřeném moři, kdy vlny dosahovaly výšky pěti metrů, a poté klesla do hloubky 40 metrů. Podle dnešních upřesněných údajů bylo na její palubě 105 osob – 93 turistů (zřejmě vesměs čínských), 11 členů posádky a jeden turistický průvodce. Podle čtvrtečních zpráv se podařilo zachránit 48 lidí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: U thajského ostrova Phuket se potopila loď, pohřešuje se nejméně 49 lidí

V thajské jeskyni zemřel potápěč, který k uvězněným dětem přepravil kyslík


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.