1 potopené lodi v Thajsku

U ostrova Phuket stále hledají turisty z potopené lodi, nejméně 27 lidí zahynulo

NOVÉ

Témata: ,

Nehoda turistické lodi, která se 105 lidmi na palubě ztroskotala ve čtvrtek u thajského ostrova Phuket si vyžádala nejméně 27 mrtvých. Podle agentury Reuters to oznámily thajské úřady, které počet obětí neustále zvyšují a předpokládají, že mrtvých bude nejspíš ještě víc, neboť 29 lidí se stále pohřešuje.

Mluvčí thajského námořnictva sdělil, že některé oběti byly vyloveny z moře a některé vyproštěny z vraku. Značný skok ve sčítání mrtvých byl zaznamenán poté, co potápěči v lodi na mořském dnu narazili na velké množství těl. Úřady nepředpokládají, že by někdo z nezvěstných ještě mohl neštěstí přežít.

Loď Phoenix se asi sedm kilometrů od Phuketu převrátila na rozbouřeném moři, kdy vlny dosahovaly výšky pěti metrů, a poté klesla do hloubky 40 metrů. Podle dnešních upřesněných údajů bylo na její palubě 105 osob – 93 turistů (zřejmě vesměs čínských), 11 členů posádky a jeden turistický průvodce. Podle čtvrtečních zpráv se podařilo zachránit 48 lidí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: U thajského ostrova Phuket se potopila loď, pohřešuje se nejméně 49 lidí

V thajské jeskyni zemřel potápěč, který k uvězněným dětem přepravil kyslík


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.