1 DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA

VIDEO: „Vyhrajeme a vrátím se k vám.“ Vzkazy vojáků z 2. světové dojímají

, NOVÉ

Témata: , ,

Zuřila druhá světová válka a vojáci britského královského pluku z hrabství Sussex dostali při svém nasazení v Asii možnost poslat vzkaz svým blízkým přes filmový pás. Britské archivy nyní záběry zveřejnily ve snaze dopátrat se zachycených vojáků či jejich rodin, píše britská BBC.

Video začíná pozitivním vzkazem. „My všichni tady vyhrajeme válku a vrátíme se k vám,“ říká jeden z vojáků. „Jak vypadám jako filmová hvězda?“ dodává další voják poté, co pozdraví svoje blízké. „Na shledanou a Bůh vám žehnej. Co takhle dát si pivo?“ zakončuje video další z nich.

Film se vzkazy vojáků byl původně promítán v kinech ve městě Brighton a následně archivován v britském Imperial War Museum. Nyní se rozhodli pracovníci filmových archivů North West Film Archive a Screen Archive South East vypátrat rodiny veteránů zachycených na videu.


Čtěte dále: O možnost zůstat v Británii po brexitu požádalo 600 tisíc občanů EU. Z toho dva tisíce Čechů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.