1 Útok na pražského lídra ANO

Stuchlíka na akci ANO zasáhlo vejce do hlavy a ramene

, NOVÉ

Témata: , ,

Pravidelnou předvolební Sousedskou večeři pořádanou v Praze hnutím ANO znovu narušil ve středu v podvečer nečekaný incident. Jeden z účastníků totiž zasáhl lídra pražské kandidátky Petra Stuchlíka hozeným vejcem do hlavy a ramene. Na stejné akci se přitom podobný „útok“ odehrál již na začátku září, kdy vejce mířilo na Andreje Babiše, premiér ovšem nebyl zasažen.

Vejce na Stuchlíka přiletělo během již několikáté předvolební akce s názvem Sousedské večeře, tentokrát konané na Slunečním náměstí v pražských Butovicích. Neznámý útočník jím volebního lídra zasáhl do hlavy a ramene. Sám Stuchlík incident nebral příliš vážně, vyměnil si pouze potřísněné sako a dále se věnoval kampani, popisuje server iDnes, jehož reportér byl na místě.

Stuchlík litoval pouze toho, že s ním útočník raději nediskutoval. „Pán místo diskuse utekl. Nemohl jsem se ho tedy ani zeptat, co ho k tomu vedlo a co ho trápí. Osobně si myslím, že je lepší si před házením čehokoliv vzájemně promluvit. Vypovídá to o současné předvolební atmosféře,“ řekl pro server iDnes. Policie se podle svého mluvčího Jana Daňka událostí zabývat nebude.

Na první Sousedské večeři konané na pražské Pankráci jeden z přítomných hodil vejce po premiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi. Netrefil se, vejce přistálo zhruba deset centimetrů od jeho těla. Muž byl vzápětí zpacifikován ochrankou. Policie u něho provedla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla pozitivní. Událost policisté tehdy kvalifikovali jako přestupek.

Hnutí ANO se v rámci kampaně rozhodlo pořádat Sousedské večeře jako večerní sešlosti, kde občany hostí gulášem, klobásami a pivem. Večeře se odehrávají pravidelně na různých místech Prahy každý druhý den až do komunálních voleb. Babiš původně přislíbil účast pokaždé, když nebude mimo Prahu.

Čtěte také: Na Babiše letělo vejce. Zahájení kampaně ANO se neobešlo bez incidentu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

RendererException: Unable to render template "/views/partials/components/jarvis/_tydenikinarticle.ftl". ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.