3 Holokaust jako byznys

Minisukně nebo polštář s motivy koncentračního tábora Osvětim. E-shop vyvolal pobouření

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Rozruch vyvolal v posledních dnech americký e-shop Redbubble, který na svých stránkách prodával textil s motivy koncentračního tábora Osvětim. K dispozici byly pro zákazníky například polštáře, tašky nebo dokonce minisukně. Za tuto skutečnost kritizovali e-shop sami zaměstnanci památníku na místě někdejšího koncentračního tábora, Redbubble se posléze na webových stránkách omluvil.

Americký e-shop prodával sukni za v přepočtu 900 korun, vyobrazeny na ní byly budovy bývalého koncentračního tábora. Obchod nabízel dále také polštář s motivy kolejí, po kterých byli přiváženi perzekvovaní vězni. Za něj požadoval tisíc korun. K zakoupení byla i taška za 360 korun, na níž byl obrázek s ostnatým plotem s vysokým napětím elektřiny.

E-shop za to schytal kritiku na Twitteru ze strany pracovníků polského památníku. „Opravdu si myslíte, že prodávání takových výrobků, jako jsou minisukně nebo tašky s motivy Osvětimi – místa s enormní lidskou tragédií, kde bylo zavražděno přes 1,1 milionu lidí – je akceptovatelné? To je spíše znepokojivé a neslušné,“ napsali. 

Redbubble následně zareagoval a označil prodej takového zboží za nepřijatelný, zároveň položky ihned stáhl z prodeje a omluvil se.

„Redbubble je učící se organizace, učíme se z našich chyb. Stanovujeme naše politiky a děláme úsudky na základě naslouchání lidem kolem nás, abychom nepracovali ve vakuu,“ kaje se ve svém prohlášení internetový obchod a zároveň dodává, že „aspiruje na to být lepším“.

Čtěte také: Německou dálnicí jel kamion s mrtvým šoférem. Odvážný řidič skočil do jeho kabiny a zastavil ho

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.