1 Poradce ministra zahraničí

Petříčkovi radí protokolář Sklenář, manažer čínské CEFC

, , NOVÉ

Témata: , ,

Bývalý ředitel protokolu na Pražském hradě Miroslav Sklenář se stal členem týmu poradců ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Jako externí poradce radí ministrovi v oblastech zahraniční politiky, administrativy a organizačních záležitostí. Dnes to napsal server Neovlivní.cz, podle něhož Sklenář stále působí jako manažer čínské společnosti CEFC. Deníku Echo24 ministerstvo zahraničí řeklo, že je Sklenář externím poradcem a má pouze částečný úvazek.

Petříček loni v listopadu krátce po nástupu do funkce řekl, že si chce sestavit tým deseti až 12 externích poradců. Členy týmu jsou například diplomat Martin Palouš, prorektor Univerzity Karlovy pro vnější vztahy Martin Kovář nebo europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), kterého sociální demokracie původně zvažovala jako kandidáta na ministra, ale odmítl ho prezident Miloš Zeman.

Sklenář pracoval jako šéf hradního protokolu pro všechny české prezidenty – Václava Havla, Václava Klause i Miloše Zemana. Petříček si Sklenáře podle serveru Neovlivní.cz vybral do poradního týmu s ohledem na jeho zkušenosti.

„Miroslav Sklenář je externí poradce a má smlouvu na částečný úvazek,“ řekl deníku Echo24 za ministerstvo zahraničí Michal Bucháček.

Petříček si za poradce zvolil člověka, který pracuje jako zaměstnanec čínské CEFC. „Miroslav Sklenář je mým externím poradcem od mého nástupu do funkce. Není zaměstnancem ministerstva a nemá přístup k žádným utajovaným informacím,“ uvedl pro Echo24 Petříček. „Znám ho z doby, kdy jsme pracovali na magistrátu a vybral jsem si ho, aby mi radil v oblasti zahraniční politiky i protokolu. Pracoval jako šéf hradního protokolu za Václava Havla, Václava Klause i Miloše Zemana. Věřím jeho vnitřní integritě,“ dodal ministr zahraničí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo přináší nejdůležitější společenské události doma i ve světě, jedinečné komentáře, exkluzivní analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro nás důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění a samozřejmě i historie.

Tištěný Týdeník Echo

od 1099 Kč

Každý čtvrtek ve vaší schránce

Více info

Digitální Týdeník Echo

od 149 Kč

Předplatné pro web, tablety a chytré telefony

Více info
, ,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.