1 Poradce ministra zahraničí

Petříčkovi radí protokolář Sklenář, manažer čínské CEFC

, , NOVÉ

Témata: , ,

Bývalý ředitel protokolu na Pražském hradě Miroslav Sklenář se stal členem týmu poradců ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Jako externí poradce radí ministrovi v oblastech zahraniční politiky, administrativy a organizačních záležitostí. Dnes to napsal server Neovlivní.cz, podle něhož Sklenář stále působí jako manažer čínské společnosti CEFC. Deníku Echo24 ministerstvo zahraničí řeklo, že je Sklenář externím poradcem a má pouze částečný úvazek.

Petříček loni v listopadu krátce po nástupu do funkce řekl, že si chce sestavit tým deseti až 12 externích poradců. Členy týmu jsou například diplomat Martin Palouš, prorektor Univerzity Karlovy pro vnější vztahy Martin Kovář nebo europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), kterého sociální demokracie původně zvažovala jako kandidáta na ministra, ale odmítl ho prezident Miloš Zeman.

Sklenář pracoval jako šéf hradního protokolu pro všechny české prezidenty – Václava Havla, Václava Klause i Miloše Zemana. Petříček si Sklenáře podle serveru Neovlivní.cz vybral do poradního týmu s ohledem na jeho zkušenosti.

„Miroslav Sklenář je externí poradce a má smlouvu na částečný úvazek,“ řekl deníku Echo24 za ministerstvo zahraničí Michal Bucháček.

Petříček si za poradce zvolil člověka, který pracuje jako zaměstnanec čínské CEFC. „Miroslav Sklenář je mým externím poradcem od mého nástupu do funkce. Není zaměstnancem ministerstva a nemá přístup k žádným utajovaným informacím,“ uvedl pro Echo24 Petříček. „Znám ho z doby, kdy jsme pracovali na magistrátu a vybral jsem si ho, aby mi radil v oblasti zahraniční politiky i protokolu. Pracoval jako šéf hradního protokolu za Václava Havla, Václava Klause i Miloše Zemana. Věřím jeho vnitřní integritě,“ dodal ministr zahraničí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.