1 Schvalování paktu

Česko bude v OSN hlasovat proti globálnímu paktu o migraci

NOVÉ

Témata: ,

Česko bude ve středu na Valném shromáždění OSN hlasovat proti globálnímu paktu o migraci. ČTK to sdělil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) během jednání vlády, která se dnes postojem k úmluvě zabývala. Původně dostali diplomaté instrukci, aby se hlasování zdrželi. Hlasování proti paktu, ke kterému se Česko už dříve v prosinci nepřipojilo, požadoval premiér Andrej Babiš (ANO).

Globální pakt OSN o migraci schválili v prosinci v Marrákeši zástupci 164 států, řada zemí včetně Česka nebo například Spojených států a Rakouska ale dokument odmítá. Valné shromáždění OSN by ho mělo potvrdit ve středu.

Příznivci globálního paktu si od něj slibují spolupráci v řešení problémů migrace či lepší boj proti pašerákům lidí. Podle kritiků ale text představuje migraci jako pozitivní fenomén, čímž podporuje nekontrolovanou migraci. Jeho odpůrcům vadí i to, že stírá rozdíl mezi nelegální a legální migrací.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Země OSN přijaly v Marrákeši migrační pakt. Česko se nepřipojilo


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.