1 nesouhlas s průvodem

Starostovi Prahy 3 se nelíbí okázalý pohřeb Jana Kočky mladšího. Včetně kočáru s trojspřežím

, NOVÉ

Témata: , ,

Starostovi Prahy 3 Alexandru Bellu se nelíbí, že by centrem Prahy měl projít okázalý smuteční průvod na počest minulý týden tragicky zesnulého Jana Kočky mladšího. Poslední rozloučení s Kočkou je plánováno na pátek, starosta však kritizuje podobu pohřbu - průvod s kočárem taženým šesti koňmi by podle něj na dvě hodiny zcela zastavil dopravu.

Jan Kočka ml. zahynul minulý týden při tragické dopravní nehodě. Na dálnici nezvládl řízení a se svým terénním Mercedesem najel do protisměru, kde čelně narazil do nákladního automobilu, oba řidiči na místě zemřeli. Zatím není zřejmé, zda byl Kočka pod vlivem alkoholu či drog, jasno bude až za několik týdnů po nařízené soudní pitvě.

Rozloučení s Janem Kočkou plánuje rodina na tento pátek, pohřben má být na Olšanských hřbitovech. S obřadem spojené velkolepé manévry se však nelíbí starostovi Prahy 3 Alexandru Bellu. „Kvůli kočáru taženému 6 koňmi by se musela zastavit doprava ve Vinohradské na 2 hodiny. Průvod by měl vést od kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad až k Olšanským hřbitovům,“ píše starosta v prohlášení.

„Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská. Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu, uvedl Alexander Bellu. Dodal, že nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu nerozporuje.

Rozhodnutí o povolení průvodu je však v kompetenci magistrátu, ten nahlášenou akci již povolil. „Pochod projednala Policie ČR i dopravní podnik, kteří k němu udělili kladné stanovisko. Organizátoři tak mají zákonem dané podklady a magistrát nemá důvod jim průvod zakázat,“ uvedl pro ČTK mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Okázalé pohřby jsou v rodině provozovatele Matějské pouti Václava Kočky tradicí. Jeho syn Václav Kočka mladší, který tragicky zemřel po střelbě na křtu knihy Jiřího Paroubka před 10 lety, měl jeden z nejvelkolepějších pohřbů v nedávné historii Prahy. Přímo u hrobu zesnulého podnikatele zpívaly tehdejší hvězdy, dnes již zesnulá Iveta Bartošová a Dan Hůlka. Událost upoutala nebývalým způsobem i pozornost médií, bulvární fotografové tehdy pohřeb fotili i z letadla.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Rodinné prokletí? Václava Kočku ml. zastřelili, Jan Kočka ml. zemřel na dálnici

Policista, který zranil ujíždějícího motorkáře, je bez viny, rozhodl soud

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.