1 Loučení s koňmi

V Německu otevřeli koňské krematorium. Kremace stojí až 3 000 eur

, NOVÉ

Témata: , , ,

Za 2,5 milionu eur vzniklo v Německu koňské krematorium, kde se mohou chovatelé koní důstojně rozloučit se svými zvířaty. První německé krematorium tohoto typu se nachází v jihoněmeckém Schwäbisch Hall v Baden-Württembergu, informuje server The Local.

S nápadem přišla Sandra Lutz prý proto, že v dnešní době mnoho lidí domácí zvířata považuje za plnohodnotné členy rodiny a po jejich smrti by se s nimi rádi rozloučili. „Když člověk zemře, existují jasné rituály. Truchlení a pohřby ulehčují loučení, ale něco takového pro koně dosud chybělo,“ myslí si Lutz, která za projektem stojí.

Již od roku 2003 provozovala běžné krematorium a s manželem Joachimem nyní založila koňské. Manželé nabízí pozůstalým pohřební ceremoniál se svíčkami a hudbou. K dispozici je také místnost na rozloučenou, kde se mohou lidé podívat přes sklo do spalovací pece. Německý zákon o ochraně emisí vyžaduje rozsáhlý filtrační systém, protože kremace koně může trvat až osm hodin.

Kremace pozůstalé podle serveru News-h24 vyjde na 2 až 3,5 tisíce eur plus navíc převoz zemřelého koně, který Lutzovi poskytují s pomocí speciálního vozidla. Po kremaci si majitelé mohou urnu s popelem odvézt domů, zatímco s lidským popelem se v Německu takto manipulovat nesmí.

Zařízením s podobnou funkcí byl již koňský hřbitov na ostrově Norderney v Severním moři, který fungoval až do 70. let. Poslední místo odpočinku koňských miláčků bylo uzavřeno kvůli zpřísnění zákona o likvidaci mrtvých těl zvířat, nyní však bylo znovu otevřeno pro pohřbívání drobných zvířat.  

Předseda Federace chovatelů zvířat Martin Struck tvrdí, že příště lze čekat diskuzi o tom, zda by lidé měli mít právo být pohřbeni vedle svých zvířat. Což současné německé právo značně komplikuje.

Čtěte také: Loučení s tenistkou Novotnou. Na pohřeb přišli fanoušci i wimbledonští vítězové

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.