1 NELEGÁLNÍ VSTUP DO ČR

Migranti a honička na dálnici. Policisté zastavili osobní auto převážející osm ilegálů

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Osobní automobil značky BMW se řítil vysokou rychlostí ze Slovenska k českým hranicím poté, co řidič odmítl zastavit při kontrole. Slovenští policisté se proto obrátili na české kolegy, kterým se nakonec automobil podařilo zastavit až u Brna. V automobilu našli řidiče a osm těsnících se cizinců, z toho jednu ženu.

Auto ujíždělo vysokou rychlostí, policisté byli proto nuceni využít zátaras. „ Ihned po zastavení bylo zřejmé, že pouze vysoká rychlost nebyla důvodem tohoto pronásledování. Kromě řidiče z auta vystoupilo dalších osm cizinců irácké národnosti (sedm mužů a jedna žena). Policisté řidiče zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník. Podle vyjádření na Twitteru policie je cizí národnosti i řidič automobilu.

Všechny cizince, kteří nelegálně vstoupili na území ČR, policisté zajistili a eskortovali na služebnu k provedení dokumentace a dalších procesních úkonů. „O jejich dalším osudu se bude rozhodovat v následujících hodinách, popřípadě v průběhu zítřejšího dne. Při pronásledování nebyla nikomu způsobena žádná zdravotní ani materiální újma,“ dodal mluvčí.


Čtěte dále: V ulicích Francie se sešlo 84 tisíc žlutých vest, podle policie víc než před týdnem. Na 200 lidí zadrženo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.