1 NELEGÁLNÍ VSTUP DO ČR

Migranti a honička na dálnici. Policisté zastavili osobní auto převážející osm ilegálů

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Osobní automobil značky BMW se řítil vysokou rychlostí ze Slovenska k českým hranicím poté, co řidič odmítl zastavit při kontrole. Slovenští policisté se proto obrátili na české kolegy, kterým se nakonec automobil podařilo zastavit až u Brna. V automobilu našli řidiče a osm těsnících se cizinců, z toho jednu ženu.

Auto ujíždělo vysokou rychlostí, policisté byli proto nuceni využít zátaras. „ Ihned po zastavení bylo zřejmé, že pouze vysoká rychlost nebyla důvodem tohoto pronásledování. Kromě řidiče z auta vystoupilo dalších osm cizinců irácké národnosti (sedm mužů a jedna žena). Policisté řidiče zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník. Podle vyjádření na Twitteru policie je cizí národnosti i řidič automobilu.

Všechny cizince, kteří nelegálně vstoupili na území ČR, policisté zajistili a eskortovali na služebnu k provedení dokumentace a dalších procesních úkonů. „O jejich dalším osudu se bude rozhodovat v následujících hodinách, popřípadě v průběhu zítřejšího dne. Při pronásledování nebyla nikomu způsobena žádná zdravotní ani materiální újma,“ dodal mluvčí.


Čtěte dále: V ulicích Francie se sešlo 84 tisíc žlutých vest, podle policie víc než před týdnem. Na 200 lidí zadrženo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.