1 předražená jízda

Z letiště do centra Prahy za devět tisíc. Nekalé praktiky taxikářů pokračují

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Na pražském Letišti Václava Havla se objevil další případ podvodného jednání, při kterém taxikář využil neznalosti turistů a naúčtoval jim za cestu do hotelu na Praze 5 částku téměř devět tisíc korun. Na další projev tohoto dlouhodobého problému upozornili policii sami turisté, kterým se částka zdála podezřelá. O případu informovala městská policie.

Zatímco běžná cena za tuto jízdu činí zhruba 550 korun, taxikář turistům naúčtoval částku 8 700. Turisté se proto později obrátili na policii.

„Policie ČR si v pondělí večer přivolala na pomoc strážníky městské policie z Taxi týmu. Obrátili se na ně zahraniční turisté, kterým se nezdála částka požadovaná za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu ve Stroupežnické ulici v Praze 5,“ uvedla mluvčí městských strážníků Irena Seifertová. Ti se díky popisu vozidla a údajů ze stvrzenky dokázali spojit s manažerem firmy provozující taxislužbu a řidiče dohledat.

Taxikář se k podvodu přiznal, po dohodě peníze turistům vrátil a za své chování se omluvil. „Strážníci muže poté na místě vyřešili v souladu se zákonem o silniční dopravě a také vyrozuměli příslušný správní orgán,“ dodala mluvčí.


Čtěte dále: Na tachometru přes 250 a ujížděl policii. Nehoda pak uzavřela dálnici z Příbrami

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.