Nakupující v Londýně vyděsil zvuk praskající výlohy. Báli se střelby

Zmatek během nákupů

Nakupující v Londýně vyděsil zvuk praskající výlohy. Báli se střelbyNOVÉ
Oxford Street o Vánocích Foto:

FOTO: Shutterstock

1
Svět

vt

Závěr tzv. Boxing Day se v Londýně nesl ve znamení paniky a chaosu. Davy utíkaly z Oxford Street i obchodních center poté, co uslyšely ohlušující ránu. Bezpečnostní složky následně obdržely několik hlášení, že se na místě údajně střílí. Metropolitní policie ovšem na místě našla jen rozbitou výlohu, píše britský server The Sun.

Nákupní horečka, kterou tradičně odstartoval svátek Boxing Day, skončila pro některé Brity poté, co se v obchodě módního řetězce House of Fraser za nejasných okolností rozbila skleněná výloha. Následně propukla panika a lidé začali prchat ze slavné obchodní ulice pryč. 

Na sociálních sítích se pak objevila videa utíkajících nakupujících i varování, aby se všichni vyhnuli dané oblasti. Metropolitní policie brzy obdržela několik hlášení, že se na Oxford Street střílelo. Místo obklíčily bezpečností složky, kromě rozbité výlohy a vystrašených zákazníků ovšem nenašli ani zbraň, ani pachatele. 

„Nic nenasvědčuje tomu, že by došlo ke střelbě ani dalšímu trestnému činu,“ řekl mluvčí londýnské policie. Událost si vyžádala jednu lehce zraněnou ženu, která během chaosu upadla. Proč se skleněná výloha rozbila, stále zůstává předmětem vyšetřování. Na místě pro jistotu zůstalo několik strážníků.

Podobná panika zavládla o chvilku později v nákupním centru Westfield. Stovky vystrašených nakupujících i obchodníků začaly utíkat z areálu poté, co se do konfliktu dostaly dva znepřátelené gangy. Na místo zamířili policisté, kteří o chvilku později prohlásili, že se jim podařilo zadržet viníky. I zde ovšem dodávají, že nezaznamenali žádnou střelbu ani nenašli žádné zbraně.

„Nevím, co se přesně stalo ve Westfieldu, jestli to byl nějaký žert nebo šlo o boj mezi gangy, za sebe ale mohu říct, že šlo o nejděsivější zážitek v mém životě,“ napsala jedna z „evakuovaných“ na twitteru.

Čtěte také: VIDEO: Největší nákupní horečka vypukla. Miliony Britů vyrazily za povánočními slevami