1 Světová ekonomika

Mezi investory roste pesimismus ohledně světové ekonomiky

NOVÉ

Témata: ,

Globální investoři hodnotí vyhlídky světového hospodářství nejpesimističtěji od roku 2008, kdy světovou ekonomiku svírala globální finanční krize. Vyplývá to z říjnového průzkumu mezi manažery investičních fondů, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Bank of America Merrill Lynch (BAML) .

Průzkum ukázal, že 38 procent respondentů očekává zpomalování růstu světové ekonomiky. To představuje nejhorší výhled od listopadu 2008. Zhruba 35 procent respondentů označilo za největší hrozbu pro světové hospodářství obchodní válku.

Mezinárodní měnový fond (MMF) minulý týden snížil odhad růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok a varoval před hrozbou eskalace sporů v mezinárodním obchodu. Fond nyní předpokládá, že tempo růstu světové ekonomiky bude letos i příští rok činit 3,7 procenta. Stejným tempem rostla globální ekonomika také loni.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.