1 Světová ekonomika

Mezi investory roste pesimismus ohledně světové ekonomiky

NOVÉ

Témata: ,

Globální investoři hodnotí vyhlídky světového hospodářství nejpesimističtěji od roku 2008, kdy světovou ekonomiku svírala globální finanční krize. Vyplývá to z říjnového průzkumu mezi manažery investičních fondů, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Bank of America Merrill Lynch (BAML) .

Průzkum ukázal, že 38 procent respondentů očekává zpomalování růstu světové ekonomiky. To představuje nejhorší výhled od listopadu 2008. Zhruba 35 procent respondentů označilo za největší hrozbu pro světové hospodářství obchodní válku.

Mezinárodní měnový fond (MMF) minulý týden snížil odhad růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok a varoval před hrozbou eskalace sporů v mezinárodním obchodu. Fond nyní předpokládá, že tempo růstu světové ekonomiky bude letos i příští rok činit 3,7 procenta. Stejným tempem rostla globální ekonomika také loni.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.