3 nový komplex na Lipně

Na Lipně vzniká moderní bytový komplex, podívejte se

NOVÉ

Témata: ,

V oblíbeném rekreačním centru na břehu Lipna vzniká nový rezidenční projekt. MOLO Lipno Resort s 79 moderními byty a penthousy se dle autorů projektu zaměřuje na náročnou klientelu. Součástí komplexu je i pětihvězdičkový hotel s wellness a spa, zenová zahrada, 120metrové molo s restaurací a jezerním vyhřívaným bazénem, promenáda s restauracemi a obchody. První obyvatelé by se na Lipno měli nastěhovat za dva roky.

Na projekt neobvyklého bydlení v šumavské přírodě architektonicky dohlíží mezinárodní ateliér Champan Taylor se sídlem v Londýně, samotný design však vznikal v Praze. Designérský tým pod vedením architektů Jona Halea a Jana Pokorného zpracoval návrhy pro 79 bytů a podkrovních penthousů.

„MOLO Lipno Resort bude vynikat svou kvalitou a luxusem, podobné resorty naleznete například ve Švýcarsku, nebo u jezera Como v Itálii,“ říká Jan Pokorný. „Koncepčně se nejedná o apartmánové byty k pronájmu, ale o druhé bydlení pro náročnou klientelu, která chce mít v Čechách rekreační nemovitost, ale s garancí vysoké kvality provedení a služeb,“ pokračuje Jan Pokorný.

Zájemcům o nové bydlení architekti slibují výhled na jezero nebo do zenové zahrady dle návrhu uznávané zahradní architektky Štěpánky Šmídové. Součástí projektu jsou i parkovací místa v podzemích garážích, některé z nich architekti upravují pro velká SUV, sportovní či hybridní auta. Bydlení nabídne také prostorné sklepy a kóje pro sportovní vybavení a kolárny s individuálními boxy na kolo, včetně dobíjení elektrokol.

„Součásti komplexu je také pětihvězdičkový hotel s prémiovým wellness a spa, restaurací s mezinárodní kuchyní, bary, concierge službami a soukromým Beach Clubem,“ řekla Martina Jašková, tisková mluvčí MOLO Lipno Resortu. „Pro rezidenty bude k dispozici také klubová půjčovna sportovního vybavení, beach volejbalové hřiště a správcovské služby,“ dodala mluvčí.

Mezi hotelovou a bytovou částí komplexu se nachází promenáda s obchody a kavárnami, která pokračuje až k cyklostezce s nově vybudovaným cyklopointem. „Zde pak začíná srdce celého resortu, 120metrové dřevěné molo s vyhřívaným bazénem s čistou filtrovanou vodou,“ říká architekt Jan Pokorný.

Zájemci o bydlení se na Lipno mohou vydat už během letošního léta, autoři projektu zde otevřou informační stánek včetně modelu budoucího resortu. Oficiální spuštění prodeje se plánuje na září 2018 a výstavba projektu na březen 2019. Kolaudace projektu a nastěhování prvních nájemníků je plánována na konec roku 2020, hotel otevře o rok později.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Trendy, doplňky a nábytek. Nový showroom ukazuje italský design bydlení

Nejlepší česká architektura. Podívejte se na nominovaná díla na prestižní ocenění


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.