2 Vedení pražské ODS

Pražská ODS má nové vedení. Předsedou je Portlík, Klaus ml. neuspěl

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Novým předsedou občanských demokratů v Praze je místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Byl jediným kandidátem. Rozhodl o tom regionální sněm pražské ODS, hlasovalo pro něj 63 z 67 přítomných delegátů. Dosavadní předseda pražské ODS a pražský zastupitel Filip Humplík nekandidoval.

„Je to silný mandát a já udělám maximum pro to, abych ODS v Praze připravil do příštích voleb komunálních i senátních,“ okomentoval své zvolení Portlík.

Filip Humplík Portlíkovu kandidaturu podpořil. Sám neuspěl ve sněmovních volbách, do dolní komory kandidoval z druhého místa kandidátky. Přeskočili ho ale Václav Klaus mladší, Marek Benda a Pavel Žáček. Do sněmovny se dostala i lídryně kandidátky Jana Černochová. Jako důvod, proč nyní nekandiduje, Humplík uvedl, že splnil úkol stabilizovat stranu.

Delegáti také zvolili Jiřího Zajace 1. místopředsedou. Ve volbě porazil poslance Václava Klause ml. Delegáti podpořili Zajace na funkci 1. místopředsedy těsnou většinou 36 hlasů. Kvórum pro zvolení bylo 35 hlasů. Pro Klause ml. hlasovalo 29 z přítomných delegátů. „Svoji roli vidím jako někoho, kdo bude stmelovat celou pražskou ODS a kdo bude fungovat jako spojovací prvek mezi oblastními sdruženími. Takže první, co udělám, bude, že navštívím všechny oblasti, budu se zajímat o jejich názory, abychom fungovali jako jeden tým,“ řekl Zajac. Spolupráce s Portlíkem podle něj bude bezproblémová a ODS je v dobré kondici. Prioritou pro ODS jsou i pro něj komunální volby.

Místopředsedkyní byla zvolena pražská zastupitelka Jaroslava Janderová, zástupce starosty Prahy 4 Jaroslav Míth a z Prahy 12 Vojtěch Kos.

Pražská ODS dnes rovněž jednomyslně nominovala jako svého kandidáta na předsedu strany dosavadního šéfa Petra Fialu. Na první místopředsedkyni pak sněm navrhl Alexandru Udženiju, která bude funkci rovněž obhajovat. O celostátním vedení budou občanští demokraté rozhodovat 13. ledna v Ostravě.

Humplík byl předsedou pražské ODS dvakrát. Poprvé byl zvolen v roce 2013 a v roce 2015 pozici obhájil. Nadále zůstane místopředsedou ODS v Praze 10.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte dále: Václav Klaus mladší chce do vedení pražské ODS

Ve středu není místo, ODS musí doprava, říká Václav Klaus ml.

 
 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.