2 Šlechtová na sítích

Zešílela? Ministryně obrany baví sociální sítě a děsí generály

NOVÉ

Témata: , ,

Ministryně obrany Karla Šlechtová je na sociálních sítích velmi aktivní. Svými příspěvky ale nejednou vzbudila negativní reakce. Naposledy se jí to stalo před ceremoniálem kde Dni vítězství 8. května. Ministryně vložila na svůj Instagram fotku svého pudla, který sedí na památníku neznámého vojína na Vítkově.

Fotka černého pudla, kterému Šlechtová říká Jessík alias Rambohafík, začala téměř okamžitě kolovat po různých sociálních sítích. Fotku také doprovodila anglickými popiskem „hrdá na svou zemi“ a „miluji svého psa“. Karla Šlechtová nezapomněla ani na potřebné hashtagy. Fotku uváděly názvy jako #pes, #věnec nebo #symbol.

Ministryně za příspěvek sklidila velkou kritiku od uživatelů sociálních sítí. Připomínali ji především, že zneuctívá památku hrdinů. „Jen čekám, kdy se probudím a bude oznámeno, že to vše je jenom taková hra o tom, co se může stát...nikdo přece není tak blbej...nebo jo?!?,“ ptá se řečnicky jeden z uživatelů. „Paní ministryně, víte, že na plochu památníku je vstup psům zakázán?,“ ptá se ministryně další z komentujících.

Bývalá ministryně pro místní rozvoj se svým pudlem totiž porušila vyhlášku. „Dle vyhlášky z roku 2001, která byla letos v lednu novelizovaná, na prostranství kolem památníku psi nesmějí,“ řekla serveru Aktuálně.cz Šárka Bukvajová z Národního muzea.

Šlechtová se po kritice rozhodla fotku smazat. V pondělí pak uveřejnila na Twitteru, že se za neuctivou fotku omlouvá. „Fotka u věnce stará týden před oslavami výročí samozřejmě nebyla myšlena zle. V každém případě se omlouvám,“ napsala ministryně obrany.

 

Není to poprvé, co se Rambohafík ocitl na sociálních sítích. Řadu fotek s ním sdílí ministryně na Facebooku a na Twitteru se mimo jiné loni objevil snímek s dovětkem, že už se Jessík orientuje v politice skoro jako Šlechtová.

Pro ministryni obrany to však není jediný přešlap, který udělala ve snaze o svou publicitu. Při startu loňské brněnské Velké ceny se Šlechtová dožadovala fotky s legendou motocyklového sportu Valentinem Rossi. Italský závodník ale o spolupráci nejevil zájem a naznačil jí, aby ho nevyrušovala. „Chtěla jsem jen Rossimu, podobně jako ostatním, popřát před startem hodně štěstí. V tom hluku se nikdo neslyšel, nebylo rozumět, a tak to asi vypadalo, že jsem neodbytná fanynka,“ vysvětlovala poté Šlechtová.

Čtěte také: Válka jako válka? Ministryně Šlechtová nechala legionáře bojovat s Hitlerem

Velkou odezvu na Instagramu získala Šlechtová i po příspěvku, kdy před sto lety měli českoslovenští legionáři bránit ukrajinskou vesnici Bachmač před Hitlerem. Na chybu pak později zareagovala Šlechtová na Facebooku s tím, že došlo k záměně dvou fotografií z Bachmače a Sokolova. „Škoda, že se již neřeší správný text v češtině. Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Celá má delegace je svědkem mých projevů a vyjádření úcty k historii a padlým na obou místech,“ dodala ministryně obrany na svém profilu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Velký brněnský trapas: Ministryně Šlechtová se drala k Rossimu, ten ji musel odstrčit

Šlechtová hájí Zemana: Má právo chtít, aby BIS u nás hledala novičok


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.