1 Babišova permanentní kampaň

Vyjíždí do krajů, inzeruje v novinách. Andrej Babiš vede nekonečnou kampaň

NOVÉ

Témata: , ,

Premiér v demisi Andrej Babiš neustal ve své kampani. Po říjnových volbách je neustále na očích veřejnosti, kde navštěvuje školy, rozdává své knihy, jezdí slibovat investice do krajů či slibuje různé částky pomocí inzerátů v novinách. Babiš a jeho PR tým také nezapomíná výjezdy a slibované investice komentovat na sociální síti. „A taky všichni lidi nad 85 let začnou dostávat o tisícovku měsíčně více. Nikdo z nás nepochybuje, že si to zaslouží,“ píše Andrej Babiš po návštěvě Karlovarského kraje.

Tématem důchodů se premiér v demisi zabývá poslední dobou na různých frontách. Kromě slibů na sociálních sítích také inzeruje své plány v novinách. „Makáme. Zvyšujeme důchody až o 11 tisíc měsíčně“, hlásá titulek inzerce v deníku Právo ze středy 18. dubna. „Naše vláda se rozhodla investovat tak jako žádná jiná v historii této země. Do vás, do našich rodičů, do vašich dětí, do kvality vašich životů,“ píše dále Babiš. Inzerát je pak opatřen jeho fotografií, na které mecenášsky ukazuje ruce.

Inzeráty se stejnou fotkou vycházejí i v deníku MF Dnes, tedy periodiku, které je součástí Babišova svěřenského fondu, ovládaného jeho právníky a manželkou. V inzerátu z pondělí 23. dubna slibuje Babiš snížení ceny jízdného. „O 75 procent snížíme cenu jízdného pro důchodce a studenty. Proto jsme připraveni investovat 5,8 miliardy korun do 75 procentní slevy na jízdné na železnici a v autobusech pro důchodce nad 65 let a studenty do 26 let,“ slibuje trestně stíhaný politik.

Se svými sliby ale už Babiš narazil. Zlevněné jízdné mělo původně platit v červnu, kdy studentům končí na konci měsíce školní docházka. Na žádost krajů je pak termín posunutý na září, z důvodu technických problémů. Pravděpodobná je také možnost, že Babiš odložil slevu kvůli lepšímu načasování ke krajským volbám na podzim.

Proti zlevněným jízdenkám vystoupili i samotní studenti, kteří si nepřáli mít levnější jízdné na úkor škol. Ty by dle nich dostávali od vlády méně peněz. K tomu se pak vrátil Babiš na svém příspěvku po návštěvě Karlovarského kraje. „Pamatujete ještě na ten řev, když jsem ohlásil, že všem důchodcům a studentům dáme 75 procent slevu na jízdné? Tak v pátek za mnou přišli zástupci Studentské komory. Prý tu slevu nechtějí a bojí se, že na ni vezmeme peníze ze školství. A někteří studenti začali proti tomu psát petici. Tak jsme se v osm ráno potkali a já jim dal s naší ministryní financí školení. Hodinové,“ pochlubil se svou přednáškou Andrej Babiš.

Sliby sportovcům

Premiér v demisi už stačil se svou vládou bez důvěry navštívit Liberecký, Středočeský, Královéhradecký, Zlínský nebo posledně Karlovarský kraj. Ve Zlínském kraji, kam spanilá jízda vlády zamířila poprvé, sliboval Martině Sáblíkové nový bruslařský okruh u Brna. „Probrali jsme to znovu. Ale prý tam nejsou vhodné podmínky. V Novém Městě na Moravě je ale pozemek, domluvili jsme se, že při výjezdu na Vysočinu se tam podíváme,“ řekl Andrej Babiš.

Kromě rychlobruslařky dostala také příslib i zlatá olympionička Ester Ledecká nebo nově i hokejisté Brna. „Moc gratuluju HC Kometě Brno! A na sliby nezapomínám. 2. a 3. května bude vláda v Brně a půjde se podívat, kde by měla stát nová hala. Stavba by mohla začít 2020 a skončit 2022,“ slíbil Babiš v pondělním tweetu.

Premiér se svou vládou bez důvěry míří na návštěvu Moravskoslezského kraje. V plánu mají zavítat do OKD, společnosti ArcelorMittal nebo jednat s Radou Moravskoslezského kraje. Babiš se chystá na cestě také podepsat dobrovolnou dohodu s Třineckými železárnami nebo se setkat se starosty měst a obcí v kraji.

Neustálá kampaň

Babiš ve své kampani neustále pokračuje. V listopadu se například objevil na Vysoké škole podnikání a práva v Ostravě, byl v Karviné a v Havířově. Navštívil základní školu v Rýmařově, zavítal i do Šumperku, Přerova, Olomouce nebo Prostějova.

V médiích se pak dříve objevovaly inzeráty, kde Babiš vzkazuje, že ho zajímají názory lidí. „Jak určitě víte, makám na nové vládě. A chci vládu, která jako první dá prostor každému občanovi naší země ovlivnit to, čemu se budeme věnovat. Co myslíte, že je pro další čtyři roky nejdůležitější? Co pomůže, aby byl váš život lepší? A vůbec nezáleží na tom, koho jste volili. Piště mi teď hned na www.chcemelepsicesko.cz,“ uvádí inzerát, jenž visel i na oficiálním webu hnutí ANO.

Termíny návštěv krajů
5. března – Zlínský kraj
13. března – Liberecký kraj
28. března – Středočeský kraj
9. dubna – Královéhradecký kraj
16. dubna – Karlovarský kraj
24.–25. dubna – Moravskoslezský kraj
2.–3. května – Jihomoravský kraj
14. května – Ústecký kraj
28. května – Kraj Vysočina
5. června – Jihočeský kraj

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Brno slaví titul. Babiš slibuje novou halu, stát by měla v roce 2022

Návštěvy škol, rozdávání knih, autogramy… Babiš v kampani nepolevuje


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.