1 SPORTOVNÍ FACKOVÁNÍ

Vítěz „umrtvoval“ protivníky jednou ranou. Sibiř hostila šampionát ve fackování

, NOVÉ

Témata: ,

Šampionát v poněkud bizarní sportovní disciplíně, při níž se dospělí muži snaží vydržet facky protivníka a pokud možno ho udolat těmi svými, se konal minulý týden v sibiřském městě Krasnojarsk. Zápasníci se během klání nemohli bránit, ani uhýbat. Vítěz Vasilij Kamockoj, přezdívaný Pelmeň, získal výhru 30 tisíc rublů (přes 10 tisíc Kč).

Podle některých ruských médií nejde o jednoduchou záležitost, nestačí prostě jen někoho praštit. Velkou roli, podobně jako v šachách, prý hraje prý taktika a strategie. Tu vítěznou zvolil 28letý farmář Vasilij Kamockoj, 168 kg vážící silák, kterého zachytila jedna z ruských televizí při tom, když svého soupeře zničil téměř jediným „tahem“. O něco drobnější muž se sice ještě s pomocí organizátorů postavil na nohy, ale jeho „protiútok“ s budoucím vítězem ani nehnul. Ten ho poté nadobro dorazil.

Podle ruských médií se podle pravidel účastníci nesměli bránit či se snažit fackám uhnout. K udržení stability jim pak sloužil pult, který oba soupeře rozděloval. Souboj pokračuje tak dlouho, dokud se jeden z borců nevzdá, nebo dokud ho porota nediskvalifikuje za neschopnost pokračovat.

Jde o druhý takový šampionát v Rusku. Uskutečnil se v rámci sportovního festivalu Siberian Power Show v sibiřském městě Krasnojarsk. Ten první se konal v Moskvě v květnu minulého roku. 


Čtěte dále: Rusko se zlobí. Poláci nepozvali Putina na výročí začátku druhé světové války

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.