Tragédie rodiny: příbuzné měli ve ztraceném letadle i v sestřeleném

Osudy lidí na palubě

Tragédie rodiny: příbuzné měli ve ztraceném letadle i v sestřeleném 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Australskou rodinu tragicky zasáhly obě neštěstí společnosti Malaysia Airlines. Po zmizení boeingu letu MH370 8. března, na jehož palubě byli dva její příslušníci, teď po pádu letu MH17 ztratila další dva členy. Informoval o tom deník Independent.

Irene a George Burrowsovi stále truchlí za svého syna a jeho manželku, kteří byli na palubě letadla, které zmizelo v březnu beze stopy nad Indickým oceánem. Včera přišla další rána. V sestřeleném letadle byla i jejich nevlastní vnučka Maree Rizková s manželem. Pár v Evropě trávil prázdniny a vracel se domů.

Byla na palubě i nevlastní babička malajsijského premiéra?

Podle neověřených informací deníku The Star mezi 44 Malajsijci, kteří zahynuli na palubě sestřeleného boeingu, byla i nevlastní babička malajsijského premiéra Najiba Razaka.

Třiaosmdesátiletá Puan Srí Siti Amirah byla podle mluvčí rodiny na cestě zpět domů do Jogjakarty v Indonésii. V Kuala Lumpur měla přestupovat. Puan Srí Siti Amirah byla druhou manželkou Tan Sri Mohammad Noah Omara, dědečka malajsijského premiéra, který zemřel v roce 1990.

Žena jela do Amsterdamu navštívit svou dceru z prvního manželství. „Paní Siti měla svou vlastní rodinu v Amsterdamu. Jezdila tam pravidelně,“ řekla mluvčí rodiny Datin Faridah Abdullahová deníku The Star. Dr. Faridahová je současně předsedkyní nadace Mohammad Noah.

Na Twitteru se pod hashtagem #PrayForMH17 objevuje stále více vzkazů nejenom od cizích lidí, kteří zasaženým kondolují, ale i rodinných příslušníků obětem tragédie. Následující dívce v troskách letadla zahynul strýc. „Odpočívej v pokoji strýčku Steve. Nezasloužil sis umřít. Nikdo z toho letadla. Miluju tě,“ napsala dříve dívka, posléze tweet s fotkami odstranila.

Obětí havárie se stali i dva fanoušci anglického fotbalového klubu Newcastle United. Jeli na Nový Zéland svůj tým podpořit. „Je nám neskutečně líto, že musíme oznámit, že na palubě spadlého letadla byli John Alder a Liam Sweeney,“ píše se v prohlášení na fanouškovských stránkách klubu.

Osudným se jim stal boj proti AIDS

BBC zas obdržela email od blízkého přítele jedné z obětí tragické nehody. „Glen Thomas pracoval jako novinář pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) v Ženevě. Na palubě sestřeleného letadla cestoval na konferenci ohledně boje proti AIDS do Austrálie. Na přelomu století pracoval i v redakci BBC. Jeho teplo a energie nám všem bude chybět, rodině i přátelům,“ píše se v emailu.

V troskách letadla zemřelo přes 100 delegátů, kteří mířili do australského Melbourne, a jejich rodinní příslušníci. Cestovali na kongres věnovaný boji proti AIDS a v Kuala Lumpuru měli přestupovat. Na palubě byl i bývalý předseda Mezinárodní společnosti AIDS (IAS) Joep Lange.

Letadlo bylo plně obsazené. Britské rodině to zachránil život

Britská rodina Barry a Izzy Simovi se se svým malým dítětem chtěli vydat do Malajsie ranním letem MH17. Z důvodu obsazení všech míst se na palubu už nevešli. „Je to šok. Chtěli jsme tím letadlem letět. Když jsem se to dozvěděl, rozbušilo se mi strašně srdce. Nevěřím ale, že se trefí dvakrát na stejném místě. Takže i přesto, že je moje žena nervózní, poletíme dalším možným spojem,“ řekl BBC Barry Sim.

Následující rodina už takové štěstí neměla. V troskách letadla zahynula celá:

 

Pocta obětím spadlého letadla před nizozemskou ambasádou v Kyjevě:

Na palubě letadla bylo 173 Nizozemců, 44 Malajsijců (včetně posádky), 27 Australanů, 12 Indonésanů, 9 Britů, 4 Němci, 4 Belgičané, 3 Filipínci, Kanaďan a Novozélanďan. 80 z nich byly děti. Více než 20 cestujících stále ještě nebylo identifikováno.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Básník s pistolí

KOMENTÁŘ

O Juraji Cintulovi, pachateli atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica, se píše jako o básníkovi a spisovateli, počítám, že ho to těší. Je to forma uznání ...

00:08

Týdeník Echo

Koupit