2 ANO V PRAZE 10

ANO na Praze 10 chce vyloučit svou radní Lešenarovou

, NOVÉ

Témata: , ,

Oblastní organizace ANO v Praze 10 navrhla vyloučit z hnutí radní městské části Dagmar Lešenarovou. Zároveň ji ze svých řad vyloučil klub zastupitelů a vyzval ji ke složení mandátu. Řekla to dnes bývalá starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO). Lešenarová jako jediná z ANO zůstala v radě, když se ostatní rozhodli opustit koalici s ČSSD, Stranou zelených a Nezávislými. Lešenarové se k situaci zatím nevyjádřila.

„Klub zastupitelů za ANO v Praze 10 dnes seznámil oblastní organizaci v Praze 10 s usnesením o vyloučení Lešenarové z klubu ANO a oblastní organizace se usnesla a podala návrh na vyloučení Lešenarové z hnutí ANO,“ řekla Kleslová.

Radní podle ní opakovaně nerespektovala usnesení klubu ani oblastní organizace. „Tímto záměrně porušila stanovy a morální kodex hnutí. Zároveň se klub i oblastní organizace distancují od jejího jednání a dalších kroků,“ dodala bývalá starostka. ANO také Lešenarovou již dříve vyzvalo k rezignaci na post radní.

„Odvolat mě může případná nová koalice, jak jsem řekla už na lednovém jednání zastupitelstva,“ řekla na výzvu hnutí v únoru Lešenarová. Více se k tomu odmítla vyjádřit.

Původní menšinová koalice ANO, ČSSD, zelených a hnutí Nezávislých se rozpadla v polovině ledna, kdy rezignovala starostka Radmila Kleslová a další tři radní za ANO. Po odchodu ANO zůstala rada pětičlenná, což je nejnižší zákonem stanovený počet.

Radní Lešenarová tehdy jako jediná z ANO radu neopustila. Její odcházející kolegové to tehdy prezentovali jako rozhodnutí hnutí, které má vést k zachování funkčnosti rady. Poté ale Lešenarovou vyzvali k rezignaci a teď navrhují její vyloučení.

Volby v roce 2014 vyhrálo ANO následované opoziční koalicí Vlasta a TOP 09.

Čtěte více: Kleslová složí funkci starostky. Koalice v Praze 10 se rozpadá

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.