2 ANO V PRAZE 10

ANO na Praze 10 chce vyloučit svou radní Lešenarovou

, NOVÉ

Témata: , ,

Oblastní organizace ANO v Praze 10 navrhla vyloučit z hnutí radní městské části Dagmar Lešenarovou. Zároveň ji ze svých řad vyloučil klub zastupitelů a vyzval ji ke složení mandátu. Řekla to dnes bývalá starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO). Lešenarová jako jediná z ANO zůstala v radě, když se ostatní rozhodli opustit koalici s ČSSD, Stranou zelených a Nezávislými. Lešenarové se k situaci zatím nevyjádřila.

„Klub zastupitelů za ANO v Praze 10 dnes seznámil oblastní organizaci v Praze 10 s usnesením o vyloučení Lešenarové z klubu ANO a oblastní organizace se usnesla a podala návrh na vyloučení Lešenarové z hnutí ANO,“ řekla Kleslová.

Radní podle ní opakovaně nerespektovala usnesení klubu ani oblastní organizace. „Tímto záměrně porušila stanovy a morální kodex hnutí. Zároveň se klub i oblastní organizace distancují od jejího jednání a dalších kroků,“ dodala bývalá starostka. ANO také Lešenarovou již dříve vyzvalo k rezignaci na post radní.

„Odvolat mě může případná nová koalice, jak jsem řekla už na lednovém jednání zastupitelstva,“ řekla na výzvu hnutí v únoru Lešenarová. Více se k tomu odmítla vyjádřit.

Původní menšinová koalice ANO, ČSSD, zelených a hnutí Nezávislých se rozpadla v polovině ledna, kdy rezignovala starostka Radmila Kleslová a další tři radní za ANO. Po odchodu ANO zůstala rada pětičlenná, což je nejnižší zákonem stanovený počet.

Radní Lešenarová tehdy jako jediná z ANO radu neopustila. Její odcházející kolegové to tehdy prezentovali jako rozhodnutí hnutí, které má vést k zachování funkčnosti rady. Poté ale Lešenarovou vyzvali k rezignaci a teď navrhují její vyloučení.

Volby v roce 2014 vyhrálo ANO následované opoziční koalicí Vlasta a TOP 09.

Čtěte více: Kleslová složí funkci starostky. Koalice v Praze 10 se rozpadá

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.