Sankce zasáhly i Putinův oblíbený motorkářský gang

Ruské sankce

Sankce zasáhly i Putinův oblíbený motorkářský gangNOVÉ 5
Svět
Echo24
Sdílet:

Nová vlna západních sankcí uvalených na Rusko zasáhla i Putinův oblíbený motorkářský klub nebo generální prokurátorku Krymu. Oba nicméně berou nejnovější sankce s nadsázkou, lze dokonce říci, že se jim vysmívají, píše The Telegraph.

Americký prezident Barack Obama vydal během uplynulého víkendu nový balíček sankcí jako nástroj politiky proti ruské vojenské invazi na Ukrajinu a proti březnové anekci Krymu. V rámci sankcí je například americkým společnostem zakázán dovoz i vývoz zboží či služeb z Krymu. Fyzické, ani právnické osoby dále na Krymu nesmí kupovat nemovitosti, firmy nebo financovat tamní společnosti.

Noční vlci, oblíbený motorkářský klub ruského prezidenta Putina, seskupuje především ultranacionalisty. Prokremelsky smýšlející Alexander Zaldostanov, jedenapadesátiletý šéf Nočních vlků, se s Putinem dlouho přátelí. Americké ministerstvo financí zdůvodnilo uvalení sankcí na motorkářský gang tím, že se jeho členové účastnili bojů na Ukrajině i útoku na námořní velitelství v Sevastopolu.

Zaldostanova nechávají sankce chladným. V neděli během rozhovoru pro jedno moskevské rádio Obamovi poděkoval. Podle jeho slov jej přidáním na seznam sankciovaných osob ocenil za jeho úspěchy a služby mateřské zemi. ,,Už mi volala a gratulovala stovka lidí," chlubil se Zaldostanov.

Sličná generální prokurátorka

Další sankciovanou prominentní osobou je Natalija Poklonskaja, čtyřiatřicetiletá generální prokurátorka Krymské republiky. Ta se díky svému atraktivnímu vzhledu a kritice prozápadních ukrajinských tendencí stala velmi známou osobou. Po svém jmenování do funkce se rychle stala senzací internetu. Velkou pozornost přitahuje zejména v Číně a Japonsku, kde je hvězdou tamních animovaných filmů a seriálů.

Poklonskaja v reakci na sankce umístila na svůj facebookový profil svoji usmívající se fotku. K příspěvku napsala: ,,Děkuji za nové sankce, Spojené státy! Evropská unie, Švýcarsko, Kanada, Austrálie, Japonsko, USA... Kdo bude další?"

 


Ministerstvo zahraničí Ruska vydalo v reakci na nové sankce ostré prohlášení. ,,Racionalita iniciátorů takových opatření vyvolává znepokojení," uvedl mluvčí a sarkasticky dodal: ,,Bílému domu trvalo půl století, než pochopil zbytečnost svého počínání vůči Kubě. No, tak my si na to taky počkáme."

Čtěte také: Krize? Z 20-30 % za ni mohou sankce, prohlásil Putin

Sdílet:

Hlavní zprávy