1 Uprchlická krize

Helmut Kohl: Evropa nemůže ubytovat miliony uprchlíků

, NOVÉ

Témata: , , ,

Bývalý německý kancléř Helmut Kohl nevěří, že by Evropa dokázala pojmout miliony uprchlíků, a volá po lepším řešení imigrační krize, informuje zpravodajská agentura Reuters. Vůči politice otevřených dveří své následovnice a současné kancléřky Angely Merkelové zůstává skeptický.

Kohl volá po lepší spolupráci s nárazníkovými zeměmi, které migrační krize zasáhla přímo. Odkazuje tím především na Maďarsko, které na hranicích postavilo ploty proti uprchlíkům.

„Řešení leží v zasažených regionech, nikoliv v Evropě,“ vyjadřuje svůj postoj ke krizi. „Evropa nemá na to, aby se stala novým domovem pro miliony uprchlíků v tísni,“ dodává pro německý týdeník Tagesspiegel am Sonntag.

Kohl se má v úterý setkat s maďarským premiérem a předsedou pravicové strany Fidesz-MPSZ, Viktorem Orbánem. Ten čelí kritice vlivných evropských představitelů za postavení ostnatého plotu podél jižních maďarských hranic, který má zabránit přílivu uprchlíků a kvůli maďarské imigrační politice vůbec.

Němečtí konzervativci popřeli, že by nadcházející návštěva maďarského předsedy vlády v Německu byla míněná jako úmyslná provokace vůči Merkelové a její přistěhovalecké politice. Tu Orbán v minulosti ostře kritizoval. Orbán ale také do Německa veze svůj akční plán Schengen 2.0, který má migraci do Evropy zastavit.

Helmut Kohl se v devadesátých letech minulého století zasloužil rozhodujícím způsobem o sjednocení Německa a o posílení evropské integrace Maastrichtskou smlouvou. V současnosti neskrývá skepsi vůči nynější německé kancléřce a jejími kroky při řešení imigrační krize.

Čtete také: Zemřel exministr Genscher. Ten, který otevřel Západ pro uprchlíky z NDR

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.