1 Evakuace před tajfunem

Na Vietnam míří mimořádně silný tajfun, evakuováno bude přes 100 tisíc lidí

NOVÉ

Témata: ,

Vietnamské úřady kvůli blížícímu se tajfunu Doksuri nařídily evakuovat ze střední části země více než 100 000 lidí. Uvedla to agentura AP. Vláda také vydala zákaz vydávat se na moře rybářským, dopravním i turistickým plavidlům, zrušeny byly desítky letů do oblasti i z ní.

V tajfun Doksuri přerostla tropická cyklóna Maring, která si v úterý vyžádala nejméně čtyři mrtvé v oblasti kolem filipínské metropole Manila.

Na pobřeží střední části Vietnamu má Tajfun Doksuri dorazit v pátek, meteorologové varují před přívalovými dešti, záplavami a sesuvy půdy. Server Cyclocane uvedl, že se tajfun teď pohybuje nad Jihočínským mořem, vítr dosahuje rychlosti až 158 kilometrů v hodině.

Současné počasí u Asijského pobřeží přehledně zachytili australští meteorologové ze serveru Weatherzone. Radar zobrazuje tajfuny Doksuri ve Východočínském moři a Talim v Jihočínském moři.

Očekává se, že půjde o nejsilnější tropickou cyklónu v jihovýchodní Asii za poslední roky. Přes Východočínské moře navíc postupuje tajfun Talim, který se teď nachází asi 300 kilometrů od japonského ostrova Okinawa.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Tajfun Nesat řádí nad Čínou, na Tchaj-wanu nechal stovku raněných

Na Filipíny udeřil mohutný tajfun Koppu

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.