2 Nevhodný kvíz o tragédii

Gratulujeme! Ruská agentura se omluvila za kvíz o pádu MH17

, NOVÉ

Témata: , , ,

Ruská agentura RIA Novosti si vysloužila vlnu kritiky, když zveřejnila kvíz o tragické havárii letu MH17. Čtenáři měli hádat, kolik lidí bylo na palubě nebo který den k pádu malajsijského letadla nad východní Ukrajinou došlo. Ten samý den agentura test ze svých internetových stránek smazala a omluvila se.

Při příležitosti ročního výročí pádu malajsijského letadla se ruská zpravodajská agentura rozhodla otestovat své čtenáře, kolik si toho o havárii pamatují, a položila jim patnáct otázek. Když znali odpověď, autoři je pochválili. „Gratulujeme! Vaše odpověď je správná,“ zobrazilo se. Kvíz navíc doplňovaly fotky trosek letadla nebo pomníčků.

Autoři kvízu se nevyhnuli ani vyšetřování ruské strany. Ptali se, kdo poskytl komisi hlavní svědectví. Ruští vyšetřovatelé se přitom rozcházejí s tvrzeními těch ukrajinských a strany se vzájemně obviňují ze smrti 298 lidí, kteří byli na palubě. Nizozemské šetření prozatím potvrdilo pouze to, že boeing na trase z Amsterdamu do Kuala Lumpur někdo sestřelil.

Agentura Ria Novosti zveřejnila kvíz na svých internetových stránkách v pátek 17. července, tedy přesně rok od havárie. Tentýž den ale materiál smazala kvůli bouři nevole od svých čtenářů. Podivovali se například nad tím, jak může být agentura tak necitlivá k pozůstalým obětí.

Agentura se vzápětí za kontroverzní test omluvila. „Omlouváme se čtenářům a truchlíme společně s příbuznými obětí,“ napsala na Twitteru. Agentura zveřejnila na svém Facebooku také omluvu svého majitele, kterým je agentura Rusko dnes (Rossia segodňa). Ta označila kvíz za „hloupý“ a „bezprecedentně nesmyslný“.

Odpovědní redaktoři mají být postaveni před disciplinární řízení, jehož výsledkem může být i výpověď.

Čtěte také: To nebyla stíhačka? divili se povstalci. A začali rabovat

MH17 sestřelili proruští rebelové, ukazují všechny důkazy

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.