Ukážu vám, co umí moje média, měl zpražit Babiš ministra Zaorálka

Babišův vliv v médiích

Ukážu vám, co umí moje média, měl zpražit Babiš ministra ZaorálkaAKTUALIZOVÁNO
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v Poslanecké sněmovně – 10. května 2017 Foto:

FOTO: Echo24

1
Domov
Sdílet:

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) pro Echo24 potvrdil, že mu Andrej Babiš (ANO) vyhrožoval. „Tak dobře, tak mě odvolejte, ale pak vám teprve ukážu, jak ovládám svoje média,“ řekl mu podle něj Babiš na snídaní mezi čtyřma očima před několika dny. Zaorálek výhružnou větu citoval dnes na jednání sněmovny poté, co Babiš pronesl, že nikdy nikomu nevyhrožoval. Babiš naopak tvrdí, že je to lež a že si to Zaorálek vymyslel.

Zaorálek dále prohlásil, že je na výhrůžky Babiše zvyklý, protože to dělá často. „Větu jsem z počátku úplně přešel, ale když se dnes Babiš na jednání sněmovny ptal, zda někdy někomu vyhrožoval, tak jsem si na tohle vzpomněl. Jsem schopný dohledat místo a čas. Mám totiž velmi dobrý sluch,“ řekl pro Echo24 Zaorálek s tím, že se o tom s Babišem po jednání ještě přel.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Andrej Babiš na otázku ohledně pravdivosti slov ministra zahraničí reagoval rozhořčenou zprávou. „Je to sprostá lež!!! Nikdy jsem nic takového neřekl. Pan Zaorálek se snaží zalíbit svému předsedovi. Měli jsme kvůli tomu velkou hádku, protože si to vymyslel,“ uvedl pro Echo24 Andrej Babiš.

Zaorálek si za svým výrokem pevně stojí. „On mi teď tvrdil, že jsem si to vymyslel. Já na to, že to není můj styl. Je mi to nepříjemné. Vím, že je to svědectví jednoho proti druhému. Ale situace je vážná, proto jsem si řekl, že o tom musím promluvit veřejně. Byla to pro mě ohromující věta,“ dodal Zaorálek.

Babiš mu měl touto větou vyhrožovat na snídani v týdnu, kdy se začaly objevovat první informace o tom, že Bohuslav Sobotka bude chtít Andreje Babiše odvolat. „Mával přede mnou novinami, myslím, že to bylo Právo, a chtěl se bavit o vnitrostranických sporech, zatímco já jsem chtěl řešit finance pro ministerstvo zahraničí. Moc jsem o tom mluvit nechtěl,“ řekl dále pro Echo24 Zaorálek a dodal, že se kvůli výdajům pro zahraniční státy schází s ministrem financí často.

„Jsou to naprosto běžné schůzky. Vždycky, když mám takový problém, nemám, kde vyškrábnout peníze. Potřeboval jsem s ním domluvit to, co jsem potřeboval kvůli prezidentovi a premiérovi, kteří chtěli pomoct české škole v Daruvaru v Chorvatsku. Potřeboval jsem s ním zajistit peníze pro Ukrajinu. To byly konkrétní položky, které jsem s ním potřeboval řešit, abychom s tím neotravovali vládu,“ uvedl Zaorálek s tím, že takové neformální schůzky má i s prezidentem Zemanem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte více: Babiš se zalekl, nepřišel do televize, omluvil se na Facebooku

Poslanci řeší Babišovo zneužívání moci. „Můžete mě zabít, ale neodejdu“

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články