1 Prezidentské volby

Realisté mají kandidáta na prezidenta. Jiří Hynek prý nikomu „nepoleze do zadku“

NOVÉ

Témata: ,

Realisté představili svého kandidáta na prezidenta. Je jím odborník na bezpečnost Jiří Hynek, který patří k zakladatelům Realistů. 

„Rozhodli jsme se postavit našeho kandidáta do volby prezidenta naší republiky v roce 2018. Náš krok je protiváhou vládní politiky. Vláda nebyla za 4 roky schopna představit koncepci naší obrany,“ řekl na úvod zakladatel a mentor Realistů Petr Robejšek. Hned také zdůvodnil, proč na prezidenta nekandiduje sám. „Protože jsem vždycky říkal, že se o prezidentský úřad nechci pokoušet, protože svoji roli vidím jako intelektuálního politického vůdce, který na politiku má vliv, ale nechce ji provádět přímo, protože by ztratil svoji nezávislost,“ dodal Robejšek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Realisté totiž vidí jako jeden ze základních pilířů armádu a obranyschopnost státu. „Nároky na prezidentskou funkci splňuji – vším, co jsem doposud dělal, jsem naplňoval národní zájem, 20 let se pohybuji v oblasti bezpečnosti, důvěrně znám prostředí armády a české várobce v zahraničí již léta jako prezident AOBP prosazuji,“ řekl Hynek.

Podle něj, nemá být role prezidenta jen formální, ale musí být skutečným vrchním velitelem ozbrojených sil. „Nemůžeme pasovat prezidenta jen na pokladač věnců. Vím, co naše armáda potřebuje, aby se byla schopná ubránit aspoň deset minut. Všichni víme a v bezpečnostních kruzích se o tom mluví, že nás čekají těžké časy,“ dodal Hynek.

Ten je podle svých slov připravený hájit zájmy českého státu za každou cenu. „Když chcete získat respekt, tak ho nezískáte tím, že někomu polezete do zadku,“ dodal.

Jiří Hynek je absolventem matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Svou kariéru začal jako vývojový pracovník v podniku Tesla Kolín, později spoluzaložil firmu na software a ekonomické poradenství. Od roku 1992 zastával řadu vysokých manažerských funkcí, a to především ve výrobních podnicích. Od roku 2011 se plně věnuje práci prezidenta a výkonného ředitele Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky. Je vedoucím české delegace v průmyslovém poradním orgánu NATO, členem Rady pro výzkum, aplikovaný vývoj a inovace Ministerstva obrany, působí v lektorském týmu vysoké školy CEVRO Institut a je členem Mensy ČR. Je podruhé ženatý, má tři syny a dceru a žije v Jesenici.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Horáček se chce omluvit Peroutkovi a zrušit kontroly na Hradě


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.