1 Čínské investice

Číňané chtějí koupit zchátralé domy v Praze. Udělají z nich hotely

, NOVÉ

Témata: , ,

Čínské firmy mají zájem o koupi zchátralých budov v Praze, ze kterých by vybudovaly hotely. Po semináři o turismu, který se za účasti prezidenta Miloše Zemana konal v čínské Šanghaji, to novinářům řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO).

Poznamenala, že v českém hlavním městě je několik objektů, ve kterých byly v minulosti banky nebo hotely a o které mají Číňané zájem. Nemovitosti jsou podle Šlechtové v současné době většinou v soukromém vlastnictví. Ministryně by chtěla, aby její ministerstvo pomohlo jako prostředník při jednáních mezi oběma stranami.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Pokud Čína odkoupí některé naše hotely, tak samozřejmě i pro čínský turistický ruch v České republice to bude velkou výhodou, protože Číňané jsou zvyklí mít své vlastní řetězce a odmítají jezdit do jiných řetězců, než na které jsou zvyklí,“ řekla Šlechtová.

Dodala, že jednala také s vedením Národní centrály pro cestovní ruch, což je čínské ministerstvo cestovního ruchu. Řekla, že mluvili třeba o výměně policistů. „Kdyby k tomu došlo, tak bychom to propagovali. Dokonce vyjádřili zájem, aby jezdili hasiči do těch menších provincií, to je samozřejmě na mou debatu s ministrem vnitra (Milanem Chovancem),“ dodala.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Unavený Zeman. V Číně vrávorá, podpírají jej, použil i vozík

Čínský prezident slíbil biliony na Hedvábnou stezku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.