1

Hrdlička chválí Kleslovou. Organizačně byla velmi zdatná, vzpomíná

Pražská předsedkyni ANO Radmila Kleslová si může připsat jednu pozitivní referenci. Zatímco exprimátor Jan Kasl jí po odstavení od kandidatury za Babišovo hnutí v metropoli tvrdě kritizoval, bývalý vlivný člen ODS Tomáš Hrdlička před ní smeká. Pro server ECHO24.cz ocenil její kvality z dob působení ve vedení desáté městské části.

„Paní doktorku Kleslovou znám z doby, kdy jsem byl 12 let zastupitelem Městské části Praha 10,“ uvedl Hrdlička a dodal: „Co se týká zkušenosti, tak byla vždy organizačně velmi zdatná. Ostatně stejně jako pan Jiří Kaňák, finanční expert představen panem Kaslem jako zachránce financí Prahy. Pan Kaňák s námi byl také v zastupitelstvu Prahy 10.“ Hrdlička zároveň uvedl, že od skončení svého mandátu v roce 2010 s Kleslovou nemluvil.

Na radnici desátého obvodu začínala Kleslová ještě jako členka sociální demokracie, dokonce místopředsedkyně pražské organizace ČSSD. Pochvala někdejšího prominenta ODS je v kontrastu s vyjádřením, které na její adresu přidal architekt Jan Kasl poté, co musel vyklidit pole v boji o Prahu v barvách hnutí vicepremiéra Andreje Babiše.

Čtěte také: Kasl: Nebudu v jedné partě s rozvědčíky. ANO se nezmění

„Vliv doktorky Kleslové na ANO, na předsednictvo a možná i na pana Babiše je tak velký, že její minulost nehraje zásadní roli. A s tím já nechci mít nic společného. Já prostě nebudu v partě lidí, kteří byli jednak rozvědčíci a jednak dnes sedí v Hrdličkovské koalici na Praze 10. S tím se neztotožním,“ zmínil Kasl. Připomněl tak zároveň předlistopadovou minulost Kleslové, která byla evidovaná jako špionka komunistické Státní bezpečnosti. Sama přitom tvrdí, že nespolupracovala vědomě.

Kleslová: Hrdličku znám jen z médií

„Zastupitelkou MČ Praha 10 jsem od roku 2010. Nikdy před tím jsem zastupitelkou nebyla,“ vzkázala Radmila Kleslová. „Pana Hrdličku znám pouze z médií. Nikdy jsem se s ním nesešla a nikdy s ním nic neřešila,“ doplnila.

Babiš, Kleslová a Hrdlička společně tvoří zajímavý vztahový trojúhleník. Babiš kritizuje Hrdličku jako pražského kmotra. Hrdlička zas před loňskými sněmovními volbami rozeslal do schránek leták, ve kterém útočil na Babiše. Náklonnost k bývalé sociální demokratce je ale oba spojuje.

Éra společného vládnutí ODS a ČSSD v Praze je spojována s netransparentními obchody a úřadováním takzvaných kmotrů. Bývalý premiér a šéf ODS Mirek Topolánek za jednoho z nich označil právě Hrdličku.

Občanští demokraté pražského podnikatele vyloučili ze svých řad loni po hlasování o důvěře úřednickému kabinetu Jiřího Rusnoka. V něm se tehdy dva poslanci postavili vůli strany. Hrdlička se přitom už hlasováním netajil názorem, že nejlepším řešením by po pádu Nečasovy vlády byly předčasné volby. Oficiálním důvodem vyloučení byly ale Hrdličkovy nelichotivé výrazy na adresu některých členů vedení. ODS dnes s ním odmítá mít cokoli společného. Její mluvčí dokonce v pondělí rozeslala novinářům žádost o to, aby Hrdličku s občanskými demokraty nespojovali.

Babiš, Kleslová a Hrdlička společně tvoří zajímavý vztahový trojúhleník. Babiš kritizuje Hrdličku jako pražského kmotra. Hrdlička zas před loňskými sněmovními volbami rozeslal do schránek leták, ve kterém útočil na Babiše. Náklonnost k bývalé sociální demokratce je ale oba spojuje.

Čtěte také: Babišova rozvědčice Kleslová, číslo průkazu 240361


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.