2 The Sun zveřejnil údajný přepis telefonátu

Trump prý odmítá jet do Británie. Zařiďte mi lepší přijetí, měl žádat Mayovou

, NOVÉ

Témata: , ,

Britský deník The Sun zveřejnil přepis údajného telefonického rozhovoru mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a britskou předsedkyní vlády Theresou Mayovou, ve kterém Trump odmítá plánovat návštěvu Británie, dokud mu premiérka nezajistí lepší přijetí u veřejnosti.

Oba státníci spolu měli hovořit o možné Trumpově návštěvě Velké Británie. Americký prezident však dal najevo, že s návštěvou nespěchá, a proto ji neplánuje dřív než příští rok. Požaduje však od britské premiérky „příjemné přijetí“. The Sun získalo přepis telefonátu od nejmenovaného diplomata.

„V poslední době jsem v Británii neměl pozitivní obraz,“ stěžoval si prezident. Premiérka odpověděla, že takový je bohužel britský tisk. „Stále chci přijet, ale nespěchám,“ svěřil se Trump.

„Přijedu až budu mít příznivější přijetí veřejností, do té doby ne. Když to pro mě zařídíte, bude plánování mé cesty snadnější.“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Přes 1,8 miliónů Britů podepsalo petici, která požaduje, aby nebyl Trump v Británii poctěn oficiální státní návštěvou.

„Donald Trump by měl mít možnost vstoupit do Spojeného království jako hlava USA, ale neměl by být pozván k oficiální státní návštěvě, protože by mohl způsobit rozpaky Jejímu Veličenstvu královně,“ říká text petice.

Downing Street se však ke zveřejnění přepisu telefonátu mezi hlavami států odmítla vyjádřit.

Spojené státy mají s Velkou Británií již od dob spojenectví a přátelství Roosevelta s Churchillem takzvané „zvláštní vztahy.“ Tento vztah je klíčový pro celosvětovou politiku. 

Theresa Mayová byla prvním vrcholným představitelem státu, který po Trumpově nástupu do úřadu navštívil Bílý dům. Trump tehdy prohlásil: „Naše vztahy nikdy nebyly silnější.“

Čtěte také: Trump je na dně. Věří mu rekordně málo Američanů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.