1 Prohlášení institutu

Vládnou nám popletené feministické fanatičky, burcuje Klausův institut

, NOVÉ

Témata: , ,

Jako „děsivý názor“ označil Institut Václava Klause ve svém stanovisku mazání rozdílů mezi rodinnou úlohou otce a matky. Trnem v oku je mu například otcovská dovolená nebo snaha o srovnání mezd obou pohlaví. Pod textem, který vybízí k dodržování tradičních rolí mužů a žen, je podepsán výkonný ředitel institutu Jiří Weigl.

„Naše levicově pokrokářské MPSV zjistilo, že jeho úporná snaha zrušit rozdíl mezi otcem a matkou se míjí účinkem. Otcové nechtějí zůstávat na „mateřské“ dovolené (dnes eufemisticky zvané politicky korektně rodičovská), nechtějí přebírat role tradičních maminek, ale vytrvale berou za svůj úkol především materiálně zaopatřit rodinu,“ píše Weigl s tím, že je potřeba odmítnout jakékoliv motivační benefity pro otce na rodičovské dovolené.

„Především je třeba odmítnout děsivý názor, vnucovaný společnosti pokrokáři a genderovými aktivisty, kteří bohužel opanovali veřejný prostor, že být matkou a pečovat o své dítě je pro ženu diskriminace a oběť. Pro všechny generace před námi to bylo naopak štěstí a naplnění smyslu existence ženy, úloha, ve které je maminka nenahraditelná a v níž je nezastupitelná,“ vysvětluje bývalý vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause smysl existence žen.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Otec a matka jsou základní vodítka a jistoty v životě každého člověka, jsou právem různí a hrají odlišné role. To nejsou žádné genderové stereotypy, jak blouzní popletené feministické fanatičky, které nám dnes vládnou, to je základ zdravé rodiny i společnosti,“ uvádí se také v prohlášení Klausova institutu.

Weiglovo vyjádření přichází v době probíhajícího festivalu Prague Pride nebo debatě o napnutém rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí pro rok 2018. K nynějším povinným výdajům přibudou miliardové náklady na nová opatření, jako jsou otcovská dovolená nebo ošetřovatelské volno.

Čtěte také: Google by neměl upřednostňovat ženy, napsal inženýr Googlu. Dostal vyhazov

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.