Mešita ve Stuttgartu sbírala peníze pro islamisty. Policie ji zavřela

Mešita ve Stuttgartu sbírala peníze pro islamisty. Policie ji zavřelaNOVÉ
Svět

Zátah v Německu

pf Echo24

Německá policie ve Stuttgartu provedla zátah s cílem zneškodnit příznivce Islámského státu. V rámci akce namířené proti možným teroristům zavřela na jihozápadě města jednu z mešit a rozpustila muslimskou organizaci, která na tomto místě měla své sídlo. Z příspěvků mešity měl být údajně financován boj islamistů v Sýrii. Informovala o tom stanice Deutsche Welle.

Podle úřadů spolkové země Bádensko-Württembersko měly vyšetřující orgány podezření na napojení zmiňované mešity na radikální teroristické organizace. Těm měla místní muslimská asociace dodávat finanční prostředky, v některých případech navíc na území Islámského státu pravděpodobně vyslala i zfanatizované věřící. Ti se měli připojit do bojů proti odpůrcům této instituce.

„Nemůžeme tolerovat organizace, které napomáhají šíření nenávisti a násilí. Zde se navíc jednalo i o finanční pomoc v boji proti náboženské toleranci a sbírání prostředků pro teroristy,“ uvedl k zásahu zemský ministr vnitra Reinhold Gall.

Islámské výchovně edukační centrum, proti kterému byl zátah namířen, zajišťovalo pro své návštěvníky přednášky radikálních muslimů. Právě jejich motivační řeči měli přesvědčit mladé věřící k cestě na bojiště Blízkého východu.

„Skrze různé asociace a návodné projevy byly v této mešitě pořádány sbírky na podporu Islámského státu. Za tyto peníze byli později posíláni mladí muži přímo na smrt v rámci syrského konfliktu. Členové místní organizace navíc otevřeně oslavovali džihád a nábožensky motivovaný terorismus,“ prohlásil dále Gall.

Policie nebude poskytovat další informace, dokud neprozkoumá důkazy získané přímo na místě. Mezi ty patří několik počítačů, pevné disky a chytré telefony. Vyšetřovatelé doufají, že na nich naleznou stopy vedoucí k dalším případným teroristům.

Čtěte také: Německá TV spouští vysílání v arabštině

Je Merkelová jen ješitná? Na špinavou práci má jednotky

Související články