1 Zátah v Německu

Mešita ve Stuttgartu sbírala peníze pro islamisty. Policie ji zavřela

, NOVÉ

Témata: , , ,

Německá policie ve Stuttgartu provedla zátah s cílem zneškodnit příznivce Islámského státu. V rámci akce namířené proti možným teroristům zavřela na jihozápadě města jednu z mešit a rozpustila muslimskou organizaci, která na tomto místě měla své sídlo. Z příspěvků mešity měl být údajně financován boj islamistů v Sýrii. Informovala o tom stanice Deutsche Welle.

Podle úřadů spolkové země Bádensko-Württembersko měly vyšetřující orgány podezření na napojení zmiňované mešity na radikální teroristické organizace. Těm měla místní muslimská asociace dodávat finanční prostředky, v některých případech navíc na území Islámského státu pravděpodobně vyslala i zfanatizované věřící. Ti se měli připojit do bojů proti odpůrcům této instituce.

„Nemůžeme tolerovat organizace, které napomáhají šíření nenávisti a násilí. Zde se navíc jednalo i o finanční pomoc v boji proti náboženské toleranci a sbírání prostředků pro teroristy,“ uvedl k zásahu zemský ministr vnitra Reinhold Gall.

Islámské výchovně edukační centrum, proti kterému byl zátah namířen, zajišťovalo pro své návštěvníky přednášky radikálních muslimů. Právě jejich motivační řeči měli přesvědčit mladé věřící k cestě na bojiště Blízkého východu.

„Skrze různé asociace a návodné projevy byly v této mešitě pořádány sbírky na podporu Islámského státu. Za tyto peníze byli později posíláni mladí muži přímo na smrt v rámci syrského konfliktu. Členové místní organizace navíc otevřeně oslavovali džihád a nábožensky motivovaný terorismus,“ prohlásil dále Gall.

Policie nebude poskytovat další informace, dokud neprozkoumá důkazy získané přímo na místě. Mezi ty patří několik počítačů, pevné disky a chytré telefony. Vyšetřovatelé doufají, že na nich naleznou stopy vedoucí k dalším případným teroristům.

Čtěte také: Německá TV spouští vysílání v arabštině

Je Merkelová jen ješitná? Na špinavou práci má jednotky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.