1 Následky hurikánu Irma

Irma osvobodila na Britských Panenských ostrovech sto vězňů

NOVÉ

Témata: ,

Když hurikán Irma udeřil na Britské Panenské ostrovy, uteklo z místního vězení přes 100 nebezpečných zločinců. Uvedl to náměstek britského ministra zahraničí Alan Duncan. Na britské ostrovy v Karibiku se vydal šéf britské diplomacie Boris Johnson. Británie totiž čelí kritice, že na živelnou pohromu reaguje příliš pomalu.

Britská zámořská území – Britské Panenské ostrovy a ostrovy Anguilla a Turks a Caicos – mají vlastní samosprávu, ale v případě přírodních katastrof spoléhají na britskou vládu. Podle Duncana bylo řádění živlu v Karibiku vystaveno přes 500 000 Britů, na Britských Panenských ostrovech zemřelo pět lidí a na ostrově Anguilla čtyři.

Duncan před dolní sněmovnou uvedl, že na místě „zcela vážně hrozí úplný rozklad pořádku a práva“. Sněmovnu informoval, že na Panenské ostrovy vláda poslala 997 vojáků a policistů z oblasti.

Londýn dosud uvolnil na pomoc svým postiženým zámořským územím 32 milionů liber (přes 927 milionů Kč) a Johnson v pondělí oznámil, že další finance budou vyčleněny v nejbližších dnech. Z Británie bylo posláno 40 tun humanitární pomoci.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.