1 Automatická doprava

Vlaky s lidmi se pořítí rychlostí 300 km za hodinu bez strojvůdce. Už za 5 let

NOVÉ

Témata:

Nejrychlejší evropský rychlovlak, francouzské TGV, by se mělo už od roku 2022 zbavit strojvůdců, a nahradí je robot. Plán plné automatice rychlovlaků představilo vedení francouzské státní železnice SNCF, informuje deník Le Figaro.

Francouzské vlaky TGV, které začaly už od roku 1981 jako první v Evropě jezdit po zvláštních tratí rychlostí přes 300 kilometrů v hodině, budou přecházet na automatické řízení. A to už za pět let.

Scénář představilo tento týden vedení státních drah SNCF. Všechny vlaky TGV jedoucí rychlostí 320 km za hodinu budou od roku 2022 automatizovány na trati mezi Paříží a Lyonem. Právě tato trať byla první, kde byly začátkem 80.let první evropské rychlovlaky zavedeny.

„Chceme se stát prvními na světě, kdo zavede automaticky řízené rychlovlaky,“ řekl Guillaume Pepy, generální ředitel francouzských drah SNCF. Tento futuristický scénář by se měl stát realitou v roce 2022 nebo v roce 2023.

 

 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.