2 Koalice na jihu Čech

‚Zimola má za úkol rozebrat ČSSD.‘ Babiš nařídil ANO koalici na jihu Čech

NOVÉ

Témata: , , , ,

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš podle informací serveru Echo24.cz nařídil jihočeským členům svého hnutí, aby uzavřeli koalici s ČSSD. ANO si přitom předtím domluvilo středopravou koalici bez sociálních demokratů. Vyhrožoval jim také, že pokud to tak nebude, krajskou organizaci jim zruší.

Babiš podle informací serveru Echo24.cz včera přijel na jih a nejdříve se setkal právě se Zimolou a poté s krajským vedením hnutí ANO, které představuje mimo jiné poslankyně Radka Maxová. Té nařídil koalici právě s vítěznou ČSSD. Poté, co krajské vedení protestovalo, že to hnutí ANO uškodí, sdělil jim, že pokud to tak nebude, celou krajskou organizaci zruší. „Zimola má za úkol rozebrat ČSSD,“ měl podle informací serveru Echo24.cz říct Babiš.

Schůzku serveru Echo24.cz potvrdil sám Zimola, koalice podle něj ale jistá ještě není. „Hnutí ANO si dalo přestávku do neděle a pak nám sdělí výsledek,“ uvedl Zimola, který by takovou koalici uvítal. „Nabízeli jsme tuto variantu. Já jsem panu Babišovi vysvětloval složitost situace tady na jihu. Neodmítáme koalici ani s KSČM ani s lidovci, preferujeme středolevou koalici,“ dodal Zimola. Schůzku potvrdila deníku Právo i Maxová. „Myslím si, že to není tak jednoznačné. O tom musí rozhodnout krajské předsednictvo,“ řekla deníku Maxová.

ČSSD vyhrála v Jihočeském kraji s 22,55 procenta hlasů před druhým ANO. Podle oficiálních informací se domlouvala koalice mezi ČSSD, hnutím ANO a ODS. Ve čtvrtek to ale vypadalo, že hnutí ANO vítěze obejde a dohodne se s ODS, koalicí Pro jižní Čechy a Jihočechy. Dohromady by měli z 55 zastupitelských mandátů 29 křesel.

Babiš přitom už dříve Zimolu jakožto hejtmana chválil, což u něj není obvyklé. V rámci předvolební kampaně totiž razil i heslo „hejtmani už nesmí prošustrovat ani korunu“. Zimolu ale za jeho hospodaření chválil jako dobrého hospodáře.

Čtěte také: Nahlaste hospodského bez účtenky. Babiš připravil udavačský web

Další proti Sobotkovi. Po Chovancovi chce změny v ČSSD i Zimola


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.