4 média

ČT mění studio pro Události. Podívejte se, jak bude vypadat

Vysílání hlavní zpravodajské relace České televize Události čeká nejrozsáhlejší změna od vzniku nového studia před dvěma lety.

Největší proměnou projde grafika, ale menší úpravy čekají i studio. Poprvé uvidí diváci „nové“ Události poslední den tohoto měsíce – v pondělí 31. března. Redakci Echo24.cz to potvrdil ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

„Není to žádná revoluční změna. Takové úpravy dělá po čase každá televize na západ od nás,“ řekl Šámal, podle něhož se některé drobné úpravy dělají průběžně. Uvedl, že grafika Událostí se více přiblíží současnému pojetí na zpravodajském kanále ČT24. Autorem je stejný grafický tým.

V televizním studiu přibude jedna plazma, která slouží například k promítání grafik, tabulek a dalších doplňkových informací. Naopak by měl zmizet stupínek, odkud třeba přicházela druhá moderátorka k hlavnímu moderátorovi Událostí.

„Působilo to rušivě, když se dívala na podlahu kam šlape,“ vysvětlil Šámal. Nová grafická podoba a úpravy studia si podle něj vyžádají několik stovek tisíc korun. „Odhaduji, že to bude hluboko pod půl milionem,“ dodal Šámal.

Pojetí relace se nijak zásadně nezmění. Dominantní nadále zůstanou reportáže, nebudou chybět ani živé vstupy a další zpravodajské žánry. Nic se nezmění ani na tom, že hlavního moderátora doplní jeden jeho kolega.

Podle ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala by se ale druhý moderátor měl více zaměřovat na velká, důležitá témata – jako bylo například 15. výročí vstupu Česka do NATO. „Téma zdůrazníme právě i přítomností druhého moderátora,“ dodal Šámal.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.