Nečasova manželka omlouvá v nové knize svoje odstupné

Nečas Jany Nagyové

Nečasova manželka omlouvá v nové knize svoje odstupnéNOVÉ
Jana Nečasová s Petrem Nečasem Foto: FOTO: ČTK
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Jana Nečasová (dříve Nagyová), která se obvykle vyhýbá veřejné publicitě, nyní poskytla obsáhlý rozhovor, který vychází knižně pod názvem Nečas Jany Nagyové.

Bulvární deník Blesk přinesl ve čtvrtek z knižního rozhovoru ukázku, v níž bývalá ředitelka kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase mluví mimo jiné o odstupném, které dostala při odchodu z ministerstva práce v roce 2009. 

„Na odchod z funkce jsem nejenom já, ale i další úředníci, kteří na ministerstvu končili, dostali podle zákona několik platů. Výrazně to tak zvedlo můj poslední plat,“ cituje Blesk pasáž z knihy Nečas Jany Nagyové.

„Nešlo ale o žádné odměny, co by mi schvaloval Petr, jak to bylo původně prezentováno. Tyhle věci měl na starosti vedoucí úřadu. A opakuji, rozhodně jsem nebyla jediná, kdo dostal odchodné,“ uvádí.

V jejím případě to bylo podle médií více než půl milionu korun. Nagyová byla od září 2006 do srpna 2009 ředitelkou odboru kanceláře ministra práce a sociálních věcí, tím byl tehdy Petr Nečas. Později Nagyová bez výběrového řízení nastoupila na ministerstvo obrany.

Jaká je ve skutečnosti

Autorem knihy, z níž Blesk cituje, je novinář Josef Hympl, který se podle svých slov s Janou Nagyovou dříve neznal. "Nápad jsem dostal asi před rokem, poté jsem Janu Nagyovou oslovil a ona po nějaké době souhlasila. Asi půl roku jsme se velice nepravidelně scházeli a z toho pak vznikla tato kniha,“ říká Hympl s tím, že chtěl vědět, jaká je Nagyová ve skutečnosti.

"Knihu jsem napsal formou rozhovoru. Začínáme tím, jak přišla do ODS, ale mluvíme i o tom, co dělala, jak například pracovala v kantýně. Šlo mi o náhled do její povahy. I když chápu, že se k novináři chová jinak, než k podřízeným na Úřadu vlády," řekl Hympl.

Začne soud

Bývalý premiér Nečas a jeho současná manželka Jana měli údajně zneužit vojenskou tajnou službu ke sledování Nečasovy bývalé ženy Radky. Soud s Janou Nečasovou začne 20. listopadu, případ projedná Obvodní soud pro Prahu 1. Před soudem stanou také bývalí šéfové vojenské tajné služby Milan Kovanda a Ondrej Páleník. Nečasové hrozí až tříleté vězení.

Společně s lobbistou Ivem Rittigem čelí Nečasová obvinění z vyzrazování utajovaných informací Bezpečnostní informační služby.

Čtěte také:

Kauza Nagyová a BIS: Bude to trvat, vzkazuje žalobce Komár

Kauza Nagyová: Nečasova žena jen s podmínkou. Stíhání Pohůnka zastaveno

Co bylo dřív, Nagyová nebo Randák?

 

Sdílet:

Hlavní zprávy