Hraje u vás Ortel? Na Kollera zapomeňte
Střety mezi umělci
Jasné poselství všem kulturním prostorám po celé České republice dal management rockera Davida Kollera. Jeho zástupce Pavel Eichler vzkázal, že pokud si subjekty přejí hudebníkovo vystupování, nesmí u nich nikdy hrát nacionalistický Ortel. Kollerova kapela tak skrze své zastoupení dává najevo své ne vůči extremistickým uskupením, ať už levicovým nebo pravicovým.
Skupina Ortel, která má blízko k extrémní pravici, si za poslední rok získala pozornost médií, policie i ostatních umělců. Po kritice rappera Řezníka, který se ohradil proti anketě Český slavík Mattoni, která proti účinkování Ortelu v soutěži na rozdíl od něj nic neměla, se přidává i známý rockový zpěvák a bubeník David Koller.
„David má k těmto ať už extrémně levicovým nebo pravicovým náladám konzistentní vztah, což je pro mě jasný impuls s těmito subjekty nejednat,“ řekl pro ECHO24.cz Kollerův zástupce z agentury nedori Pavel Eichler. „Já jako zástupce managementu odmítám s takovými podniky jednat.“
Koncerty nacionalistického Ortelu se v následujících měsících konají po celé České republice. Kromě vystoupení v kulturních domech a restauracích v městech jako je Plzeň, Kladno, Břeclav nebo Pardubice plánuje Ortel dvě vystoupení i v Praze.
Hraje u vas Ortel? Na Davida Kollera zapomente. Majitele a dramaturgove techto prostor si prave navzdy zavreli dvere k managementu Davida Kollera.
Posted by nedori on Thursday, February 11, 2016
„Hraje u vas Ortel? Na Davida Kollera zapomeňte. Majitelé a dramaturgové těchto prostor si právě navždy zavřeli dveře k managementu Davida Kollera,“ stojí ve vyjádření na Facebooku komunikační agentury nedori. Sám zpěvák se dle Eichlera k politice vyjadřuje nerad, v současnosti je navíc vytížen studiovým nahráváním desky Michala Ambrože.
David Koller se před časem připojil k řadě osobností, které podepsaly výzvu Stop nenávisti adresovanou premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a ministrovi vnitra Milanu Chovancovi. Koller se připojil k otevřenému dopisu, který vyzývá ke mírnění nálad, které se s příchodem uprchlické krize objevují napříč republikou.
Stop nenávisti konkrétně požaduje prošetření všech výhrůžek smrtí, vstřícný přístup vlády vůči uprchlíkům i dovzdělávání policistů v otázkách projevů směřujících k potlačování svobod. Výzvu kromě Kollera podepsali také profesor Martin C. Putna, dokumentaristka Helena Třeštíková, režisér Jan Švankmajer nebo rektor UK Tomáš Zima.