1 Volby prezidenta

Horáček má splněno, jako první nasbíral 50 000 hlasů ke kandidatuře

, NOVÉ

Témata: ,

Kandidát na prezidenta Michal Horáček již nasbíral 50 000 hlasů potřebných ke kandidatuře. Pro Echo24 to uvedl mluvčí jeho kampaně Jiří Táborský s tím, že sbírat podpisy budou i nadále. Horáček se v posledních průzkumech mezi kandidáty na prezidenta umístil na 3. místě za bývalým předsedou Akademie věd ČR Jiřím Drahošem a prezidentem Milošem Zemanem.

Podle Horáčkova mluvčího dokázal jeho tým nasbírat potřebný počet podpisů již koncem května. Táborský ovšem upozorňuje, že sběr podpisů tím nekončí. „Naším cílem je vybrat co největší počet hlasů,“ uvedl mluvčí pro Echo24. Důvodem jsou možné neplatné hlasy, které mezi nasbíranými můžou být. 

Horáček se v nedávném průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas umístil na 3. místě mezi kandidáty na prezidenta. Volilo by ho 20 procent dotázaných. Na prvním místě se drží současný prezident Miloš Zeman se 35 procenty a na druhém se umístil bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, kterého by volilo 24 procent dotazovaných.

Kandidaturu ohlásili také někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka, lékař a aktivista Marek Hilšer, bývalý šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka Karel Štogl, podnikatel Igor Sládek a bývalý kandidát na prezidenta Miroslav Sládek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Průzkum: Zeman mírně ztrácí, Drahoš jde strmě vzhůru

Vášáryová, Drábová nebo Pafko. To je ‚dream team‘ Michala Horáčka

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.