1 Výtěžek jde na dobročinnost

Nejdražší láhev vína na světě. Cabernet Sauvignon se prodal za 7,5 milionu korun

, NOVÉ

Témata: ,

Cabernet Sauvignon z roku 2015. Minulý týden se prodala na dobročinné dražbě nadace šéfkuchaře Emerila Lagasse za neuvěřitelných 350 tisíc dolarů, v přepočtu přes 7,5 milionu korun, čímž se stala nejdražší prodanou lahví na světě. 

Láhev daroval hollywoodský producent Shep Gordon, který na Instagramu uvedl, že získané peníze jdou na dobrou věc. Výtěžek by mohl financovat celou řadu organizací pro vzdělávání mládeže.

Nadace Emerila Lagasse byla založena v roce 2002. Podporuje neziskové organizace a vzdělávací iniciativy, které se snaží pomoci vytvořit příležitosti pro děti, které jsou ve znevýhodněných podmínkách. Nadace rozdělila více než šest milionů dolarů do grantů na dětské charity.  

Cabernet Sauvignon patří mezi čtyři celosvětově nejoblíbenější červená vína díky své vůni a chuti, ale i dobrou přizpůsobivostí na různé klimatické podmínky. Jedná se o tradiční francouzskou odrůdu vinné révy.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:ŽEBŘÍČEK: Jaké je nejprodávanější pivo světa? Jiné, než byste čekali

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.