2 Změny u Zelených

Na předsedu Zelených by měl kandidovat Berg, míní exšéfka strany

, NOVÉ

Témata: , ,

Strana zelených bude řešit, kdo se stane předsedou strany po odchodu Matěje Stropnického v důsledku neúspěchu voleb. Volební sjezd bude v lednu. Bývalá předsedkyně Strany zelených a starostka městské části Brno-Nový Lískovec Jana Drápalová by si přála, aby se o kandidaturu ucházel místopředseda a jihomoravský lídr Michal Berg.

Drápalová tvrdí, že je Berg úspěšným podnikatelem a stranu by sjednocoval. Berg řekl, že cítí zodpovědnost za letošní výsledek voleb, protože se podílel na kampani. Kandidaturu nevyloučil, ale nepovažuje ji ani za pravděpodobnou.

Drápalová uvedla, že zatím není žádné stanovisko jihomoravských Zelených a nesešlo se ani předsednictvo, ve kterém ani není členkou. „Sama za sebe mohou říct, že se neplánuji ucházet o funkci předsedkyně,“ uvedla Drápalová.

Berg má schopnosti k tomu, aby překonal příkopy a umožnil všem lidem různých názorových proudů ve straně, aby se cítili dobře. „Ukázal schopnosti řídit a organizovat věci a přesvědčovat lidi. Navíc jsme strana názorově pestrá, ale on by lidi spojoval, a to my potřebujeme,“ uvedla Drápalová.

„Vzhledem k tomu, že jsem se na kampani celou dobu podílel, nesu za to skoro stejnou zodpovědnost. My si musíme definovat, co by Zelení měli dělat, aby byli důvěryhodní. Potom k tomu budeme hledat správného člověka,“ řekl Berg. Sám zatím žádného konkrétního člověka na post předsedy nevidí. „Ukázalo se ale, že cesta Matěje Stropnického, která směřovala více doleva a měla radikální rétoriku, nevedla k úspěchu,“ doplnil Berg. Podle něj nyní strana musí zajistit financování, aby mohla fungovat. Nedostane totiž žádné peníze od státu.

Michal Berg má za sebou úspěšnou podnikatelskou minulost. Už v roce 2001 byl spoluzakladatelem společnosti eSports.cz, která podniká ve sportovním mediálním trhu. Proslula zejména svým unikátním webem onlajny.com, který přináší textové přenosy ze sportovních utkání.

Strana zelených získala ve volbách 1,46 procenta hlasů a do Sněmovny se nedostala. Volby vyhrálo ANO před ODS a Piráty. Do Sněmovny se ještě dostalo SPD, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN.

Čtěte také: Komunisté v Průhonicích jednali s ANO

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.