1 Kroužkování zesnulého

Zesnulý náčelník Horské služby Klepš dostal ve volbách 242 preferenčních hlasů

NOVÉ

Témata: ,

Zesnulý náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš dostal ve sněmovních volbách v Královéhradeckém kraji od voličů 242 preferenčních hlasů. Vyplývá to z dat na www.volby.cz. Klepš kandidoval za TOP 09 na 13. místě kandidátky. Při předvolebním výstupu TOP 09 na Sněžku 1. října po náhlé srdeční příhodě zkolaboval a později v nemocnici 10. října zemřel. Na kandidátní listině TOP 09 zůstal.

„Volební zákon úmrtí kandidáta neřeší. Kroužkováním mohou lidé zesnulému vyjádřit úctu,“ uvedla vedoucí oddělení vnitřní správy hradeckého krajského úřadu Štěpánka Blažková. Preferenční hlasy jsou podle zákona platné. Pokud by zemřelému kandidátovi poslanecký mandát vznikl, ihned by mu však podle Blažkové zanikl a na jeho místo ve Sněmovně by nastoupil náhradník.

TOP 09 dostala ve volbách od voličů v hradeckém kraji 5,13 procenta hlasů a poslanecký mandát nezískala. Celkem TOP 09 v kraji volilo 14 308 lidí. Klepšovy preferenční hlasy z toho představovaly 1,69 procenta.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Komunisté hlásí ztráty, do sněmovny neprošla ani „rudá Marta“


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.