1 doplňující senátorské volby

Zaplatit volby by měli ti, co mě kroužkovali. Hlavatý nepřestává udivovat

, NOVÉ

Témata: ,

Bývalý senátor a nově zvolený poslanec Jiří Hlavatý (nestraník za ANO) necítí vinu za doplňující lednové volby, které se na Trutnovsku budou konat kvůli tomu, že zvolením do Sněmovny přišel o křeslo senátora. Podle Hlavatého za to mohou jeho vlastní voliči. „Já jsem se nenechal zvolit poslancem. Musíte se obrátit na 4850 lidí, kteří mě vykroužkovali. Jich se zeptejte na to, aby zaplatili náklady na dodatečné volby,“ uvedl naštvaný Hlavatý v rozhovoru pro aktualne.cz.

Voleb na Hlavatým uvolněné místo senátora se přitom paradoxně zúčastní sám Hlavatý. Mezi veřejností tím vzbudil velký rozruch, protože pořádání dodatečných voleb vyjde na několik miliónů. Hlavatý se stal terčem kritiky, i proto, že místa v Poslanecké sněmovně se nevzdal a ponechal si ho jako záložní plán.

„Byla to vůle voličů, já tu vůli samozřejmě respektuji, a pokud nebudu zvolen, tak budu pokračovat v Poslanecké sněmovně,“ uvedl v rozhovoru Hlavatý.

Hlavatý také odmítl možnost, že by na konání voleb přispěl finančně. „Určitě neplánuji participovat na žádných volbách, protože jsem je nezpůsobil. Kdybych dnes nekandidoval na senátora, tak by ty volby byly stejně. Takže nevím, proč bych měl na volbách participovat,“ dodal.

O senátorské křeslo Jiří Hlavatý přišel tím, že byl zvolen poslancem z 18. místa kandidátky. Od voličů dostal 4859 preferenčních hlasů. Mandát v Senátu mu tak automaticky zanikl. Hlavatý po svém zvolení v médiích uvedl, že se stal obětí, když byl zbaven senátního mandátu. „Nepovažuji to za demokratické a vracíme se zpátky do totality. Měl bych si svobodně zvolit, jestli budu v Poslanecké sněmovně, nebo zůstanu senátorem,“ řekl Deníku.

První kolo doplňujících senátních voleb na Trutnovsku bude 5. a 6. ledna. V roce 2014 se na Trutnovsku o křeslo senátora ucházelo osm lidí. Hlavatý kandidoval za ANO a ve druhém kole vyřadil nedávno zesnulého náčelníka krkonošské horské služby Adolfa Klepše za TOP 09.

Čtěte také: Hlavatý se rozhodl. Jde do boje o křeslo senátora, které sám uvolnil

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Ve vyšším zájmu Evropy. Brusel našel dohodu s Poláky a Maďary. Svezou se i Češi?

Echo týdne: Tarantino, Lenin a Sparta ● Komentář: Johnsonův tým snů ● Rozhovor: Nejsem Kalouskova loutka ● Recenze: V magickém trojúhelníku ● Civilizace: Americké vrtulníky pro české vojáky

Krize bydlení se vyhrocuje Může za ni neschopný a pomalý stát
Jeffrey Epstein a americký nový feudalismus Komu se ulevilo smrtí muže, který zneužíval nezletilé dívky
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.