1 Vojenské faux pas

Šéf NATO se omluvil Turecku za to, že byl Erdogan při cvičení označen za nepřítele

NOVÉ

Témata: , , ,

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg se v pátek omluvil Turecku za to, že během cvičení NATO v Norsku byl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zařazen na seznam nepřátel.

Podle Stoltenberga to byla akce jedince, která neodráží oficiální postoj aliance. Turecko v reakci na incident oznámilo, že ze cvičení stahuje 40 svých vojáků.

„Turecko je cenným členem NATO, který významně přispívá k bezpečnosti aliance,“ dodal Stoltenberg v prohlášení. Zdůraznil, že osoba zodpovědná za incident je civilista a není zaměstnancem NATO. Norské úřady podle něj rozhodnou, zda s touto osobou bude zahájeno disciplinární řízení. „NATO je ohledně toho s norskými úřady v kontaktu,“ dodal šéf NATO v omluvě, kterou agentura AFP označila za neobvyklou.

Norské ministerstvo obrany později uvedlo, že události lituje.

Čtěte také: Je to režim strachu. Nejvíc se ale bojí Erdogan, říká novinář vězněný v Turecku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.